Zvířata zraněná, vyčerpaná, nemocná či otrávená. Od mláďat až po tvory na pokraji života. Přesně těmto tvorům pomáhá poděbradská Záchranná stanice Huslík, která se stará o zvířata, která jsou nalezena i na Boleslavsku.

Příkladem je třeba poštolka, kterou mladoboleslavští záchranáři letos v květnu uvolnili z provázku, nebo vajíčka čápů z Kněžmostu, o něž se staral pouze samec, což dle odborníků nebylo dostatečné. Výjimkou nejsou ani jezevci, srnčata nebo ptáci. Každý rok se stanice postará o více než 2000 zvířat v nouzi, zpět do přírody je vypuštěna více než polovina ze zachráněných.

Huslík však musí spoléhat na pomoc veřejnosti. Část aktivit je sice financována ze zdrojů Středočeského kraje, Ministerstva životního prostředí, či Českého svazu ochránců přírody, ale finance nejsou dostatečné. Až 40 procent příjmů pochází od běžných dárců.

Pomoci tak mohou všichni. Stačí zakoupit stravenku pro konkrétního potřebného na webu Dávej smysl, kde se momentálně nachází 60 zvířat, nebo poslat dárcovskou SMS jednorázově či měsíčně.

Do pomoci se zapojilo i město Mnichovo Hradiště, které věnovalo stanici materiální dary v podobě krmiva pro ptáky, kočky i další zvířata.

| Video: Youtube

DÁRCOVSKÁ SMS

Jednorázově (SMS ve tvaru):
DMS ZVIREVNOUZI POLABI 30
DMS ZVIREVNOUZI POLABI 60
DMS ZVIREVNOUZI POLABI 90
DMS ZVIREVNOUZI POLABI 190

Měsíčně (SMS ve tvaru):
DMS TRV ZVIREVNOUZI POLABI 30
DMS TRV ZVIREVNOUZI POLABI 60
DMS TRV ZVIREVNOUZI POLABI 90
DMS TRV ZVIREVNOUZI POLABI 190 


Na číslo: 87 777