Městská policie v Bakově nad Jizerou musí skončit. Kvůli úsporám. Takovou zprávu možná už lidé v Bakově slyšeli. Starostka města Jana Štěpánová říká, že zatím se o zrušení neuvažuje.

„Padaly názory o fungování městské policie a o tom, zda má smysl mít městskou policii či nemá. Nicméně v současné době má rada města naplánované zaměřit se na fungování městské policie, vše zanalyzovat a poté řešit, co bude dál,“ uvedla pro Boleslavský deník starostka Bakova nad Jizerou Jana Štěpánová.

Že městská policie je potřeba si myslí i Štefan Klíma z bakovské opozice. „Nesouhlasil bych s jejím případným rušením. Musí se však změnit její činnost, respektive nečinnost, což asi souvisí s vedením této složky města. Myslím, že je městská policie velmi špatně řízena a že zejména prevence není dostatečná. Přivítal bych, kdyby strážníci byli více vidět v ulicích. To souvisí s neřešením zejména kritické dopravní situace v některých lokalitách města - Boleslavská ulice, vjezdy do města, či průjezd Pod stráněmi,“ řekl Deníku Klíma.

Nic podstatného se tedy na fungování městské policie nemění. Jak dále řekla bakovská starostka, nemění se ani počty strážníků, kteří na dětí v ulicích města a okolí v současné době dohlíží. Roční rozpočet na provoz městské policie stojí Bakov něco přes dva miliony korun.

Za zmínku také stojí, že za dobu, co ve městě nad Jizerou městská policie funguje, došlo i ke snížení trestné činnosti. „Samozřejmě problémy zde máme jako v každém jiném města, ale závažné kriminální případy tu naštěstí nemáme,“ dodává Štěpánová.

Čtěte také: Strážníci si posvítili na neukázněné řidiče