V čele by mohl stát nějaký manažer nebo ředitel některé z mnoha firem. Nejsou však důležité jen manažerské schopnosti. Důležitý jistě bude manažer pro klíčové zákazníky a specialista nákupu. Vždyť město pořád vyhlašuje zakázky a pořád něco kupuje. Když bude něco koordinovat, pak tu jsou koordinátoři kvality, lidských zdrojů, projektů a také lesní školky. Mateřské.

Samozřejmě pro klid peněženek zastupitelů se šiknou finanční poradce, makléřka a ekonom. A za všechny by mohla jednat jednatelka. Kdyby se zastupitel dostal do potíží, pak ho z toho snad vyseká právník a pomůže soudní znalec.

Nutná je i organizace – na to by dohlédla recepční se školníkem a samotná jednání by vedla moderátorka. Na své by si přišel jistě i ředitel rádia, který by zpropagoval spolu s mediálním pracovníkem vše potřebné a zatajil, co netřeba odhalit.

Zastupitelé nesmí myslet jen na práci pro blaho města, ale tak trochu i pro to své blaho. Za odpočinkem zavede kolegy rybář, zahradnice či majitel květinářství. Chvíle pohody lze zažít s malířem i výtvarnicí, případně i s vedoucí knihovny. Vše zdokumentuje fotograf, který by si vzal na pomoc fotografku. A to i to jak tatér potetuje kolegy.

Kdo by chtěl pomoci s něčím doma, jistě podá pomocnou ruku kolega zastupitel lakýrník, zámečník, řidič. S požárem jakéhokoliv charakteru si bude vědět rady hasič.

Často jsou jednání dlouhá, únavná. V té chvíli by na scénu mohla vstoupit zpěvačka, country zpěvák, sbormistryně pěveckého sboru i muzikant a zakladatel dětského sboru či lídr skupiny Kašpárek v rohlíku. To by byl sbor!
Kdyby si zastupitelé chtěli odpočinout, služby jim nabídne provozovatel cestovní kanceláře s troškou do mlýna se dostaví průvodce leteckého muzea.

Šéfkuchař zase zajistí plný žaludek a zcela jistě by k rozvoji pohody zastupitelů mohl přispět vedoucí zdravé jídelny. A kdo by naopak chtěl utužit tělo, tak třeba pod vedením skauta může využít služeb tenisového či hokejového trenéra, majitelky spinning centra, horolezce či atleta.

Kdyby toho všeho měli zastupitelé plné zuby, čemuž se nelze divit, protože ty zuby občas plné mít budou, pak jim jistě poskytne pomoc ředitel domova sociální péče. A když začne už do bot téct pořádně, vstoupí na scénu ředitel městské policie a dal všemu jasný řád. Ten by mohl nastínit i koordinátor BESIPu.

Důležité je zdraví. Ředitel kliniky by vše zaštítil, další potíže vyřeší lékař, ortoped, zubař a třeba i urolog. Kdyby to nepomohlo, je tu k dispozici traumatolog a také řidič sanitky.

Když by nic z výše uvedeného nevedlo ke zdárnému konci, tedy ke konci čtyřletého volebního období bez ztráty „kytičky“, pak snad pomůže ten, kdo pomáhá na poslední cestě - vedoucí Správy městských hřbitovů…
…a vše by všem oznámila doručovatelka…

P.S.: Všichni se tam zcela jistě nedostanou…