Zloději, kteří v objektech kradou barevné kovy, aby je následně zpeněžili ve výkupnách druhotných surovin, se opravdu nezastaví před ničím. Na vlastní oči se o tom přesvědčili strážníci městské policie v Mladé Boleslavi. Jeden z jejich kolegů, který v tu dobu nebyl právě ve službě, si totiž všiml dvou podezřelých mužů, kteří už v minulosti několikrát páchali majetkové přestupky a trestné činy.

„Podezřele se pohybovali kolem zaparkovaných aut a v opuštěných domech,“ uvedli v policejní svodce strážníci městské policie. Na místo okamžitě vyjela hlídka, která oba podezřelé muže objevila a zastavila. Strážníci se ihned začali zajímat o to, co muži prodávali v nedalekých sběrných surovinách. Podle vyjádření mužů tam odevzdali měděné trubky, které získali v budově bývalé pekárny na náměstí Na Kozině. Tam se dostali oknem.

V budově ale došlo k úniku plynu. Tím došlo k ohrožení stovek lidí v přilehlých domech. Místo proto muselo být celou noc střeženo hlídkami městské policie. Oba zloději skončili na služebně republikové policie. Podezřelí jsou z trestného činu krádeže.

Hlídky se na místě střídaly v pravidelných intervalech. Znovu byla přivolána republiková policie, která provedla zajištění budovy proti neoprávněnému vstupu lidí. Vyrozuměn byl i majitel domu, na kterého museli strážci pořádku vyčkat. Hlídku městské policie tam republikoví policisté vystřídali po osmé hodině večerní.