Obyvatele města pod Bezdězem si konečně mohou oddechnout. Od kon〜ce března, kdy tam dva maskovaní a ozbrojení lupiči přepadli pobočku České spořitelny, žili lidé ve strachu. Kriminalistům se ale velmi rychle podařilo podezřelé muže dopadnout. Teď už jsou oba lupiči v rukou zákona.

„Jednoho z pachatelů se policistům ze Služby kriminální policie a vyšetřování podařilo zadržet už týden po loupeži,“ řekl Boleslavskému deníku tiskový mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš.

Muž (27) byl následně obviněn z loupeže a soud na něj uvalil vazbu. Netrvalo dlouho a policii se podařilo dopadnout i jeho komplice. „Druhého lupiče zadrželi policisté v těchto dnech,“ doplnil Mareš. Podle vyjádření policie se jednalo o jednatřicetiletého muže z Nymburska. „Policisté ho také obvinili z loupeže a soudu byl podán návrh na uvalení vazby,“ upřesnil Mareš.

K přepadení pobočky České spořitelny na Masarykově náměstí v Bělé pod Bezdězem došlo poslední březnové úterý. Na přepadení se oba lupiči krátce před tím dohodli. Do spořitelny vtrhli v čepicích, které měli stáhnuté až pod nos, jen s otvory pro oči.

Po pracovnici si pod pohrůžkou zabití vynutili vydání peněz. Kolik si lupiči odnesli, zatím není jasné. Muži se následně dali i s lupem na útěk. Ještě před příchodem do pobočky je ale zachytily bezpečnostní kamery. Díky tomu se policistům podařilo pachatele tak rychle dopadnout.

Touha po penězích přijde oba zloděje pěkně draho. Za loupež jim totiž hrozí pobyt ve vězení na dva roky až deset let.