V Kochánkách burácely v sobotu silné motory na Terra Vari Open Cupu, kde své umění předvedli odvážní piloti na zahradní technice.

Nápad, který původně vznikl v hospodě u piva, časem dosáhl značného věhlasu a letošnímu i loňskému klání již přihlížely stovky nadšených diváků. Přihlásit se mohl kdokoli, ale většinu týmů tvořili místní nebo sousedé z okolních obcí. „Terru, s níž dneska závodíme už máme doma dvacet let a předevčírem jsme s ní jezdili po zahradě s rotavátorem. Takže je hlavně na práci a až potom na zábavu a na sportovní vyžití. Na dnešek jsme jí trochu vylepšili a přidali hasící přístroj, máme tam úpravu, která by mohla být hořlavá,“ vysvětloval trojnásobný vítěz Terra Vari Open Cupu Lukáš Novotný, kterému se ale letos titul obhájit nepodařilo.

A to přesto, že jeho drak měl nejlepší sedátko, pečlivě opatřené měkkým polstrem. „No v zatáčkách to bolí, nedivte se,“ smál se závodník z Předměřic.
Na startovní čáře se postupně vystřídalo deset mužských a čtyři ženské týmy. Jezdilo se ve dvojici – řidič, závozník. „Nám to nebrzdííí,“ volaly z terry sličné závodnice, když přijížděly z první rychlostní zkoušky. „Týmů je letos méně než vloni, ono soutěžit je dost drahá záležitost. Každý rok odejde nějaký motor, nebo je jiná závada, kterou je potřeba odstranit,“ dodala Jana Nováková z pořádajícího SDH Kochánky.

Na dvou a půl kilometrové trati čekalo závodníky stoupání, ale také terénní prověrka v příkopu plném vody, a zkouška rovnováhy při sjezdu uz kopce lemovaného řadou serpentýn. Absolutními vítězi se nakonec stal A – Team Zdeňka Horáka a Josefa Horáka, kteří prý terru vytáhli od slepic a bez nějakých velkých příprav vyjeli vstříc osudu. Ten jim přinesl prvenství a výhru v podobě sudu piva a poukázek na servisní služby od opravářů terr a zahradní techniky. Na stejném stroji, půjčeném od A–Teamu, si pro vítězství dojel v ženské kategorii team Účastníci zájezdu alias Jana Nopová a Aneta Ulmanová.