Na čtvrteční dopoledne asi hned tak nezapomene sedmáctiletá studentka. Ta v poklidu seděla na lavičce v parku před mladoboleslavským gymnáziem v Palackého ulici v Mladé Boleslavi. Krátce před polednem ji tam začal obtěžoval muž středního věku.

„Strážníci městské policie tam muže přistihli právě ve chvíli, kdy výtržník povalil mladou studentku na lavičku,“ uvedli ve své zprávě ze zásahu strážníci městské policie. Zadržet pachatele ale nebylo zrovna nejjednodušší. Muž se totiž vzpíral a byl agresivní. Zasahujícím strážníkům tedy nezbylo nic jiného, než proti muž použít hmaty a chvaty. Díky tomu se jim ho podařilo zpacifikovat. Ještě před tím se je muž pokusil několikrát fyzicky napadnout. To se mu ale naštěstí nepodařilo. Po zpacifikování byla muži nasazena pouta.

Agresivitu muže mohla ovlivnit i jeho nepříčetnost. Strážníci městské policie totiž z muže cítili alkohol a také toulen, který muž pravděpodobně čichal před jeho činem.

Zadržený pachatel a také poškozená dívka byli následně převezeni na služebnu mladoboleslavské státní policie. „Dívka na služebně policistům uvedla, že ji třiačtyřicetiletý muž obtěžoval, ale žádné praktiky po ní nevyžadoval,“ uvedl Ladislav Beneš z mladoboleslavského okresního ředitelství.

Na podezřelého muže upozornili strážníky městské policie pracovníci mladoboleslavského Městského divadla. Do prostoru divadla se totiž krátce před desátou hodinou dopolední muž dostával zadním vchodem. K otevření dveří používal s sebou přinesený dlouhý šroubovák. U dveří ale postával dlouhou dobu. Nejprve se mu to nedařilo. Nakonec však zjistil, že dveře jsou odemčené a on má tak volnou cestu. „Muž ale daleko nedošel, po chvilce byl přistižen pracovníky divadla,“ uvedl Beneš.

Co tam muž chtěl dělat, to se dá jen odhadovat. Divadelní představení ale rozhodně vidět nechtěl. Jestli měl v úmyslu krást, odešel s nepořízenou. „Zeptali jsme se ho, co tady hledá. Muž na to ale moc nereagoval, proto jsem ho požádali, aby prostory divadla opustil,“ uvedl policistům jeden z pracovníků divadla, který na muže na chodbě narazil. Nezvaný návštěvník ale nakonec dobrovolně z divadla nejistou chůzí odešel pryč.

Muž se nakonec žádného trestného činu nedopustil. Do prostoru divadla se totiž dostal dveřmi, které byly otevřené. Vloupání mu tak nikdo nemůže „přišít“. V prostorech divadla navíc žádné věci neodcizil. Podobné je to i u případu, kdy obtěžoval mladou studentku v parku před gymnáziem. „Případ jsme předali na správní odbor magistrátu v Mladé Boleslavi. Jednalo se o přestupek proti občanskému soužití,“ upřes Ladislav Beneš z mladoboleslavské policie.

Za tento přestupek muži hrozí peněžitý trest až do výše 3 tisíc korun.