Podivnou osobu stojící uprostřed křižovatky ulic Havlíčkova a Jaselská u Střední průmyslové školy v Mladé Boleslavi objevili při noční kontrole města strážníci městské policie. Žena podle sdělení ředitele Městské policie Mladá Boleslav Tomáše Kypty radostně mávala rukama.

"Prvotní podezření, žejde o opilou ženu, se nepotvrdilo. Paní byla evidentně duševně nemocná. Strážníkům řekla, že si nevzala prášky, aže jí jesmutno,tak proto chodí venku. Její totožnost nešlo zjistit, jelikož průkazku má prý zamčenou v trezoru," uvedl Kypta.

Strážníci se také pokoušeli na místě zjistit, kde žena bydlí. Na dotaz ale jenstále ukazovala do Tovačovského ulice a říkala, že se tam nechce vrátit. Strážníkům se potvrdila domněnka, že paní bydlí v Domě péče při Červeném kříži. Zde paní doprovodili do jejího pokoje.

"Zdravotní personál, na který se po chvíli podařilo dozvonit, uvedl, že hlídají pouze nemohoucí pacienty ve spodním patře. Péče o pacienty v horním patře spadá jiné organizaci, jejíž pracovníci přicházejí až ráno," uvedl Kypta.