Neobvyklá podívaná se o víkendu naskytla lidem, kteří dorazili do parku Výstaviště v Mladé Boleslavi. Hodně je tak mohla překvapit například stará škodovka, která byla plná květin, a to jak v kufru, tak i v motoru a dokonce i na střeše! To všechno v rámci pátého ročníku Zeměfestu.

Zajímavé rozhodně byla i možnost projet se na kánoích přímo ve fontáně! K vidění toho během odpoledne bylo ale daleko více.

Organizátoři z Ekocentra Domu dětí a mládeže v Mladé Boleslavi chtěli sérií aktivit hledat cesty, jak si město užívat jako rozšířený obývák, namísto pouhé noclehárny, parkoviště a nákupního centra.

Kromě čtyř hodin hudby místních skupin i divadla pro děti i pro dospělé si také mohl každý vyzkoušet překážky města na vozíku nebo se slepeckou holí, svézt se na elektrokole či v dopravním prostředku budoucnosti elektromobilu.

Nechyběla velká rodinná pátračka po Zelenovousovi, rukodělné dílničky, seznámení se sovami a dravci, děti si mohly vyzkoušet jízdu zručnosti na kole a simulátor nárazu. Odborníci z výzkumu dopravní bezpečnosti Škoda-Auto a nezávislého D-testu radili zájemcům, na co si dát pozor pro bezpečné cestování autem či na kole.

Celá akce vyvrcholila předáním cen vítězům Soutěže o zelenou koloběžku, soutěže o nejlepší návrh trička propagujícího dopravu ve městě na kole nebo pěšky a dražbou kola, které poskytlo občanské sdružení Neplejtvej.

V závěru Zeměfestu vyrazily desítky lidí na kolech, bruslích, koloběžkách, ale i na invalidním vozíku do ulic Mladé Boleslavi, a to v rámci tradičního bruslení městem.

Na všechny čekala několik kilometrů dlouhá trasa, která vedla téměř celou Mladou Boleslaví.

ČTĚTE TAKÉ:

Ježdění mě moc baví, ale raději volím kolo