Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ze stavby Jiráskovy ulice zmizely dlaždice pro slepé. Nikdo nic neviděl!

Mnichovo Hradiště – Více než měsíc museli obyvatelé Jiráskovy ulice tolerovat hluk stavebních strojů a dělníků, kteří pracovali na rekonstrukci hlavní tepny města od ulice Turnovská k železničnímu přejezdu.

5.11.2015
SDÍLEJ:

Jiráskova ulice v Mnichově Hradišti už je otevřenáFoto: Martin Weiss

Komplikovanou měli nejen cestu domů, kdy často museli také překonávat bariéry, hromady naskládaných dlaždic a hlavně si museli na čas najít jiné místo k parkování.

Teď už je však velká investice, která sečteno podtrženo, vyšla na celkem sedm milionů, s tím, že pět milionů činila dotace od Evropské unie, hotová. Kromě vyměnění přípojek vodovodních řádů došlo k opravám kanalizační vpustě a položení optických kabelů, díky kterým se zlepší nejen internet, ale i kamerový systém. Nové jsou chodníky i osvětlené přechody.

Oddychnout si tak mohli nejen obyvatelé, ale také Pavel Král z odboru investic a komunálního hospodářství, který měl po celou dobu stavbu na starosti. Na jeho bedrech leželo hlídání termínů a vyřizování řady telefonátů nejen od občanů, ale i firem, které se na realizaci podílely.

V pondělí se tak mohl již v klidu napít šampaňského a svézt se symbolicky v sajdkáře, že investice skončila v plánovaném termínu.

Horké téma

Od otevření Jiráskovy ulice do začátku jednání zastupitelů uběhlo doslova pár hodin, a tak není divu, že se rekonstrukce stala horkým tématem také v městském kině.

Jako první se slova chopil opoziční zastupitel Miroslav Smutný ze Sdružení nezávislých kandidátů Mnichova Hradiště, který měl na srdci hned několik dotazů a ne všechny byly zcela příjemné.

„Bude se ještě nějak řešit výjezd hasičů v Jiráskově ulici? Mluvili jsme například o varovných světlech, které se rozblikají ve chvíli, kdy má jednotka výjezd, a řidiči tak pochopí, že mají dát nohu z plynu, případně zastavit," dotazoval se Miroslav Smutný starosty Ondřeje Lochmana. Ten slíbil, že světla přibudou po kolaudaci, neboť nebyly zanesené v projektu. „Kdy budou zprovozněna, v tuto chvíli nevím. Mohlo by se tak stát už v prosinci, nebo až na začátku příštího roku," vysvětlil Ondřej Lochman.

Světla pro záchranku?

S podobnou otázkou se do diskuse připojila také Věra Dandová (ANO 2011), která se v souvislosti s tím zajímala o světla pro zdravotnickou záchranou službu, která má v Jiráskově ulici výjezdní místo stejně jako hasiči a správa a údržba silnic.

Jenže hladký povrch před železničním přejezdem, který je diametrálně odlišný od toho za ním, možná bude podle Miroslava Smutného svádět řidiče k sešlápnutí plynového pedálu. „Jestli si před tím lidé stěžovali, že Jiráskovou ulicí jezdí auta nepřiměřenou rychlostí, co bude teď, když jsme jim nechali postavit takřka dálnici. Pokud zrekonstruovaný úsek nebude kontrolovat městská policie, šoféři toho budou využívat," konstatoval zastupitel.

A přidal další perličku. Prý se během stavby ztratily tři palety dlaždic pro slepce. Starosta tuto informaci následně potvrdil. „Vím o tom, ale jak to bývá, nikdo nikoho neviděl. Dostali se k nám různé verze, například že přijel někdo s vozíčkem, že v městském skladu, kde jsme ty kostky skladovali, si je někdo přehazoval přes zeď," krčil rameny Ondřej Lochman.

Už bude ulice bezpečná?

Jak moc bude zrekonstruovaná Jiráskova ulice bezpečnější než dosud, ukáže až čas. Faktem ale zůstává, že i na veřejné debatě, která se uskutečnila na začátku září, tedy před plným rozběhnutím stavby, si místní na určité riziko stěžovali. Přestože v době výstavby byla v tomto úseku snížena rychlost z padesáti na třicet, většina řidičů značku nerespektovala. Nepřesvědčilo je ani to, že po komunikaci chodí děti do základních škol. Pomohla by tehdy větší aktivita strážníků?

Autor: Lucie Růžková

Místo události:
5.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy.
14

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Ilustrační foto.

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení