Členové bytového družstva, v němž má jednapadesátiprocentní podíl město Mladá Boleslav, se konečně dočkají oprav svých zdevastovaných příbytků. Jak potvrdil náměstek primátora Jiří Bouška, práce tu začnou co nevidět. „Rekonstrukce začne až v novém roce, nicméně neměl by se měnit termín dokončení prací, což je konec května příštího roku. Doufejme, že nám počasí bude přát," uvedl Jiří Bouška.

Nicméně jelikož je situace zejména v některých bytech těsně pod střechou opravdu neudržitelná, některé úpravy se odkládat nedají. „Do konce tohoto roku proběhnou jen částečné práce na střeše, aby se zamezilo havarijnímu stavu, který tam je," řekl náměstek.

Jako první je na řadě část komplexu, která patří Bytovému družstvu Laurinova I. „Tato část rekonstrukce bude stát město zhruba 8 až 9 milionů, celková částka je v tuto chvíli odhadována na 17 milionů," vysvětlil primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati.

Druhá část přijde na řadu, až si i v Bytovém družstvu Laurinova II. nechají detailně zpracovat sondy a rozbory problémů, které tam jsou. Jak již Boleslavský deník informoval dříve, v bytech, které stavěla dnes již neexistující firma Eube  před více než deseti lety, došlo k hrubému porušení veškerých pravidel jak ze strany firmy, tak rovněž k selhání stavebního dozoru, v němž zasedali i členové tehdejšího vedení Mladé Boleslavi.

V bytech chybí hydroizolace, dovnitř zatéká, nevyhovují okna ani sklony balkonů, na řadě míst padá strop a plesnivějí celé stěny.