„Participativní rozpočet je jednou z nových forem zapojování veřejnosti do rozvoje města, který se osvědčil už v loňském roce. Lidé si mohou vymyslet konkrétní projekt a přesvědčit spoluobyvatele i vedení města o tom, že je to vhodná investice,“ popsala boleslavská mluvčí Šárka Charousková.

Ovšem pozor, zapojit se můžete pouze do středy 31. března. Právě středa je konečný termín, do kdy město přijímá návrhy široké veřejnosti.

„Nápad by měl být zaměřený zejména na výstavbu a nákup, tedy pořízení dlouhodobého hmotného nebo nehmotného majetku,“ podotkla Charousková.

Každý Boleslavák může podat pouze jeden návrh, přičemž náklady na projekt nesmí přesáhnout 300 000 korun. Včetně DPH.

„Jsem moc rád, že se mi už minulý rok podařilo koaliční kolegy přesvědčit, abychom jako město zavedli participativní rozpočet a umožnili tak Mladoboleslavákům, aby spolurozhodovali o využití peněz z rozpočtu města. Stejně jako vloni jsme pro tyto účely vyhradili částku jeden milion korun,“ doplnil náměstek primátora Daniel Marek.

Loni veřejnost podala tři žádosti (chodník a komunikace podél čp. 932 -934 v ulici Václavkova, protest proti výstavbě a návrh na demolici haly a přestavbu přiléhajícího parkoviště mezi LIDLEM a Albertem v Havlíčkově ulici a molo pro sportovní plavidla na Jizeře na Krásné louce). Poslední zmíněný projekt město vybralo k realizaci.