Starostku obce Obruby na Mladoboleslavsku Věru Kůnovou někdo ve čtvrtek 19. dubna večer přepadl a surově zmlátil. Vše už má v rukou policie. Otřesnou událost Boleslavskému deníku včera exkluzivně potvrdila sama starostka i policie.

Podle našich informací se starostka vracela ve čtvrtek kolem sedmé hodiny večer po cestě směrem od obce Všeborsko od místního hřbitova k obci Obruby. „Po cestě ji pronásledoval člověk v zeleném autě. Údajně na autě neměl registrační značku. Při útoku měl na hlavě kapuci,“ řekla Boleslavskému deníku jedna z místních obyvatelek.

Sama starostka nám včera řekla, že ji neznámý člověk donutil slézt z kola, na kterém jela, a pak ji začal mlátit tyčí. Následně odjel. „Nezlobte se, teď k tomu nechci víc říkat. Jsem teď na tom nějak špatně,“ řekla zdrceným hlasem Věra Kůnová.

Ta po útoku zavolala mobilním telefonem svoji dceru, která zajistila pomoc. „S pomocí mého lékaře podám trestní oznámení na neznámého pachatele,“ dodala ještě starostka.

Policie případ vyšetřuje jako přestupek. „V tuto chvíli není zřejmé, jestli se jednalo o náhodný útok, nebo o útok na veřejného činitele, tedy cílený útok na starostku. Pak by se jednalo o trestný čin,“ uvedl policejní mluvčí Ladislav Mareš. Podle něho policisté prováděli v obci vyšetřování a zjišťovali případná svědectví.

Místní lidé si myslí, že se mohlo jednat o cílený útok.

„Podle mě to bylo připravený. Vždyť ten chlap prý starostku celou dobu pronásledoval a navíc si z auta sundal espézetku. To nemohl být jen náhodný násilník. Proč by také jen tak někdo mlátil neznámého člověka, aniž by ho okradl,“ spekulovali včera místní lidé.

Podle nich v obci vládnou dlouhodobé spory mezi starostkou a několika obyvateli. Ti prý kritizují většinu postupů starostky. „Tady se za chvíli bude střílet. Jsou tu v poslední době pořád nějaké spory. Někteří lidé starostku stále napadají. Přitom ona už to dělá 16 let a vždycky to tady dříve fungovalo bez problémů,“ shodovali se lidé v tamní prodejně potravin, kde se o události včera živě diskutovalo.

Jestli za útoky stojí někdo z obce, nebo dokonce z lidí, kteří starostku kritizují, se nikdo neodváží říci. „Nelze ukázat prstem. Je fakt, že to také mohl být úplně někdo jiný,“ přemýšlí obyvatelé. Hledání útočníka je teď v rukou policistů.