Jenže každá organizace takové akce, která učí nejen poskytovat první pomoc druhým, stojí i spoustu peněz. Dvacátého května by se na ní mělo objevit až osm set padesát dětí. A proto se bělské policejní obvodní oddělení, které zde nebude chybět, obrátilo na místní radnici.

Jak na minulém jednání zastupitelům sdělil starosta Milan Lomoz, požádali město o sponzorský dar ve výši třiceti tisíc. Jejich přání prošlo veskrze hladce i radou města, která souhlasné stanovisko doporučila ke schválení také zastupitelům. Zde však narazila. Dobrý úmysl se rozhodl nepodpořit Jan Sýkora z koaličního Hnutí nezávislých občanů, které podporuje TOP 09.

„Jak jsem již dříve řekl na radě. Nesouhlasím s výší poskytnutého daru, přestože kvituji práci policie i akci, která je určená především dětem. S jejím konáním nemá město žádné zkušenosti. Navrhoval jsem proto nižší částku, pouze deset tisíc, ale to neprošlo. Proto teď sice nebudu dávat protinávrh, ale tento materiál nemůžu podpořit," konstatoval zastupitel Jan Sýkora.

Nespravedlivý postup

Dodal, že mu tento postup radnice přijde nespravedlivý vůči například sportovním celkům či dalším spolkům, které ve městě působí dlouhodobě.

„Ty od nás získávají menší finanční částku jako příspěvek, přestože se svým svěřencům věnují pravidelně a po celý rok," zdůvodnil ještě své stanovisko Sýkora, který ruku při hlasování nezvedl.

Ostatní zastupitelé návrh přijali celkem v poklidu. K diskusi se však přihlásil opoziční zastupitel za KSČM Rudolf Kouba. Ve své připomínce reagoval také na finanční otázku: „Bylo by dobré zjistit, ze kterého okolí se na tuto akci děti chystají a tyto obce, potažmo města, požádat o část kompenzace," obrátil se Rudolf Kouba na své kolegy v zastupitelstvu.

Lukáš Voleman, zastupitel koaličního hnutí Občané za rozvoj a budoucnost města, mu však odpověděl jasně. Všechny obce na konání akce v Motorlandu přispěly.