Už první debaty o budoucnosti boleslavského Domu kultury a jeho rekonstrukci se dočkaly velké pozornosti veřejnosti. Pak se objevila zpráva, že objekt je navržen na prohlášení kulturní památkou. Další neméně zajímavá kapitola. A nyní se objevují signály, že na rekonstrukci se bude možná podílet oceňovaný automobilový designer a šéfdesigner značky Škoda Jozef Kabaň!

Podle informací Boleslavského deníku absolvoval otec Bugatti Veyron, nové Škody Fabie nebo nové Škody Superb začátkem července společně se zástupci města zhruba dvouhodinovou prohlídku kulturního stánku, během níž se s objektem seznámil. Jaké bude jeho další zapojení do projektu a zda k němu vůbec dojde, to je však zatím otázkou.

Sám Kabaň se tento týden teprve vrací do kanceláře, takže jeho vyjádření se zatím získat nepodařilo. Skoupé na slovo je i vedení města Mladé Boleslavi. Náměstek primátora pro oblast kultury Daniel Marek sice potvrdil, že ke společné schůzce s designérem došlo, dále věc ale odmítl komentovat.

Rekonstrukce Domu kultury by měla v září pokročit do další fáze. Architekt Filip Horatschke by měl na přelomu léta a podzimu dokončit předběžnou studii, která by se po schválení zastupitelstvem stala zadáním pro plnohodnotnou architektonickou soutěž.

Se zahájením rekonstrukce se původně počítalo na závěr příští plesové sezóny, tedy jaro 2017, návrh na prohlášení kulturní památkou a následné procesní záležitosti její zahájení ale dost možná pozdrží.