Nedostatek parkovacích míst. Přesně tohle trápí obyvatele Mladé Boleslavi čím dál víc. Své o tom ví například i pediatr – dětský lékař pro děti a dorost Jiří Kopřiva, který od rodičů, kteří jej s dětmi navštěvují, neustále poslouchá stesky právě na nedostatek parkovacích míst v blízkosti ordinace. „V Máchově ulici v Mladé Boleslavi se místo regulací  staví virtuální garáže. Pravda, zaparkovat se dá i v podzemní garáži u nedalekého marketu a procházka do mé ordinace vám udělá dobře. Pokud ale budete do ordinace spěchat s astmatickým dítětem, dítětem s horečkou, nebo dítětem mající jakýkoli jiný  zdravotní probléme, nebude to jistě nic příjemného," řekl Boleslavskému deníku pediatr Kopřiva.

Jak jsme se dozvěděli od některých náhodně oslovených řidičů, snažících se v Máchově ulici také zaparkovat, ani oni nejsou spokojeni, jsou naštvaní. „Mám v autě nemocného syna. Celou dobu brečí, má teplotu. Objel jsem blok už dvakrát a místo jsem nenašel," řekl nám nešťastně pan Petr z Mladé Boleslavi. Spokojena nebyla ani paní Jana. Protože ale špatnou situaci ve zmíněné ulici zná, připravila se lépe. „Pokud to jde, jezdím zásadně ve dvou. To znamená, že já jdu s dítětem k lékaři a přítel řídí. Buď se přítel jede projet, my zavoláme a on nás pak vyzvedne, nebo se mu po nějaké době přece jen místo podaří najít a čeká na nás v autě," popsala situaci Jana z Bělé pod Bezdězem.

Podobnou situaci zažívají i lidé, kteří navštíví ve zmíněné ulici banku, nebo obchody. Kolik je tedy vlastně v Máchově ulici parkovacích míst rezidentních a kolik volných pro všechny ostatní? Zeptali jsme se náměstka primátora a poslance Adolfa Beznosky. „V ulici je osm  parkovacích míst vyhrazených pro zvláštní užívání. Jedná se o placená parkovací místa, Ovšem z tohoto počtu jsou tři parkovací místa vyhrazena pro invalidy," vyčíslil Beznoska.

Uvedl také, že pro potřeby návštěvníků nejsou vyhrazena žádná  konkrétní parkovací místa. Je to z toho důvodu, že zde není provedena regulace dopravy v klidu a tudíž je zde parkování volné. To znamená, že je možno parkovat kdekoliv, kde to zákon umožňuje, vyjma vyhrazených parkovacích míst. Takže většinou nezaparkujete… Dobrou zprávou ale je, že tahle nepříjemná situace s nedostatkem parkovacích míst bude už brzy minulostí.

„V současné době se intenzivně připravuje projekt regulace dopravy v klidu, který by toto měl zajistit. Bude se jednat o oddělení bydlících, podnikajících a návštěvníků. Projekt je připraven a v současné době je představován v diskuzi s bydlícími v jednotlivých oblastech města Mladá Boleslav. V současné době se vyjadřují obyvatelé ulic 17. listopadu a Jana Palacha," uvedl Beznoska.

Výstavba nových parkovacích míst ale začala i v Máchově ulici. Dokončena by měla být v jarních měsících příštího roku. „Dojde k úpravě komunikací a travnatých ploch s výsadbou nové zeleně. Uvažujeme zde vytvořit několik parkovacích míst pro návštěvníky dětského zdravotního střediska, které by byly v nočních hodinách využívány bydlícími," prozradil náměstek Beznoska a dodal, že v předkládaném řešení navrhuje vedení města maximální využití prostoru pro parkování a ponechání zeleně.

Projekt obsahuje také úpravy, které umožní parkování pro vozidla kategorie O2 ( max.  šíře 2,4 metrů).
Po dokončení úprav se mají opravit i všechny povrchy komunikací, a redukovat či měnit se bude i mobiliář.