Odpadky, odpadky, odpadky. To má být Národní přírodní památka Radouč? Pokud i vy máte ekologické cítění, můžete v sobotu vyrazit společně s mladoboleslavskými ekology z Českého svazu ochránců přírody Klenice na jeho úklid.

Sraz všech účastníků je v sobotu 9. dubna v 9 hodin na horním kopci pěší cesty u Podlázek u informační cedule při jižním vstupu na Radouč. Toto dubnové uklízení Radouče je v pořadí už sedmé a tak ekologové dobře vědí, že to nebude lehká práce. Jako už tradičně, tak i letos, bude muset být přistaven velkokapacitní kontejner, kam se budou sebrané odpadky vyhazovat.

„Pytle na sběr odpadků, občerstvení, pracovní rukavice jsou zajištěny,“ vzkazují ekologové případným zájemcům a dodávají, že je nutné mít s sebou vhodnou obuv. Každý dětský účastník navíc obdrží drobnou odměnu.

Nechte se poučit

A aby toho nebylo málo, kromě dobrého pocitu z dobře odvedené práce si z Radouče můžete odnést i řadu zajímavých informací. Po samotném úklidu totiž dostane slovo ekolog Václav Petříček, který přítomné s tímto krásným místem v Mladé Boleslavi důkladně seznámí.