„Chceme chránit obyvatele Mladé Boleslavi při rozjezdu automobilky, kdy se dá předpokládat masivní koncentrace lidí na některých místech. Proto jsme se se Škoda Auto jakožto největším zaměstnavatelem ve městě domluvili na zřízení svozových autobusů, což zaměstnance v maximální možné míře izoluje od ostatních obyvatel města a zabrání tak jejich dlouhodobějšímu kontaktu alespoň v uzavřených prostorách autobusů,“ uvedl primátor města Raduan Nwelati.

Ilustrační foto.
Rozjezd výroby ve Škodě může být chaotický, upozorňuje odborář

Ačkoli město svozové linky zařídí, tak primátor doporučuje v první řadě využívat jiné možnosti dopravy, jako je chůze, kolo (mimochodem sdílená kola Rekola jsou v současné době také pozastavena), nebo osobní automobily.

Svozy budou jezdit ze sedmi míst po Boleslavi, odtud pojedou zaměstnanci automobilky přímo na čtyři místa u areálu Škoda Auto a to na autobusové nádraží (u 7. brány), Zalužany (u 13. brány), Česana a Parts Centrum v Řepově.

A co bude s pracovníky, kteří nebydlí v Mladé Boleslavi? Ti mohou nastupovat na dvaceti zastávkách v okolních obcích a příměstských částech. Po skončení směny je svozové linky zase odvezou tam, kde je ráno naložily. Jízdní řády ještě budou upřesněny.

Nástupní stanoviště pro svozovou dopravu do Škoda Auto:

Havlíčkova ulice u FOKY

ulice U Stadionu (u polikliniky)

autobusové nádraží

TVK u Výstaviště

náměstí Republiky

Jičínská ulice u internátu zemědělské školy

hlavní vlakové nádraží

#clanek|4593970#

#clanek|4590986#