Mokl senátor Jaromír Jermář, mluvčí středočeského hejtmana Petr Kupka, šéf boleslavského infocentra Jiří Senohrábek, zástupce boleslavského primátora Jan Smutný, ale i studenti učiliště v Horkách (na fotografii u hradišťského zámku), kteří se svými kantory absolvovali rovněž jízdu po místních silnicích.

Proč tohle všechno? Vzniká totiž projekt Greenways Jizera. V jeho rámci má vzniknout cyklotrasa od pramene Jizery po její ústí do Labe s přímým napojením Prahy. Její dokončení ja plánováno na rok 2015.

V pondělí cyklisté jeli z Toušeně přes Káraný, Skorkov, Benátky, Horky do Mladé Boleslavi. Zastávku na podpisy smluv měli v horeckém učilišti. To bylo krásně.

Včera za deště absolvovali trasu z Boleslavi, přes Bakov, Klášter do Mnichova Hradiště a následně do Svijan, kde smlouvu podepsali hejtmané zainteresovaných krajů. Na zámku v Mnichově Hradišti podepsali smlouvu zástupci radnic Mnichova Hradiště, Kláštera, Ptýrova, Březiny, Mohelnice a Žďár, a dali tak na vědomí, že k se k projektu hlásí.