V sobotu 25. června se na Zámku Stránov protne středověk i současnost v rámci akce Orient na Stránově. Akce začíná vystoupením tanečnic v 10 hodin. Návštěvníci mohou zároveň využít prohlídky expozic tohoto zámku a přilehlé zahrady.

Tančit budou tanečnice z TS Shareefa, dále Ameera Shahrazad skupinově i sólově v čase 9.45 - 22 hodin. Dále zatančí tanečnice z Vlkavy od Emilky Skalské, tanečnice ze Znojma Eva Poláková, Sabua a tanečnice z Plzeňské Soleily Kateřiny Zezulkové.

Od 11 hodin čeká na zájemce taneční seminář egyptského folklórního tance s lektorem z Egypta – exklusivním hostem a učitelem tance je Osama Mimi Farag, který provede zájemce folklórními tanci se zaměřením na núbii. Taneční semináře se může zúčastnit kdokoliv, nutné je pouze se přihlásit na tel. čísle 606 283 703.

Od 14 do 21 hodin budou následovat taneční vystoupení různých žánrů: indické tance, moderní tance, orientální břišní tance, folklórní tance a dobové tance. V 19 hodin vyvrcholí akce na Stránově speciálním vystoupením Pirátů z Karibiku, dobovými tanci, ohnivou show a burlesque kankánem v podání tanečnic TS Shareefa.

„Naše taneční skupina vystupovala již vloni na zámku Stránov v rámci Medovinobranní. Tehdy nás napadalo, že bychom zde mohli uspořádat samostatnou akci. A jelikož máme rády krásné prostředí zámků a tance, přišlo nám dobré spojení Orientu na Stránově,“ říká organizátorka akce Eva Shareefa Hlávková s tím, že zde zároveň budou studentky a tanečnice taneční školy Shareefa certifikovány. „To znamená, že zatančí to, co se za rok naučily a budou slavnostně certifikovány,“ říká dále Hlávková.

V prostorách zámku jsou připraveny zámecké expozice, občerstvení v zahradě, čajovna, orientální tržiště, přehlídka šatů a kostýmů, půlhodinová taneční lekce pro děti a dospělé v čase od 10.30 do 11 a od 15 do 15.30 hodin.

Partnery projektu jsou: TS Shareefa, Zámek Stránov, Boleslavský deník a také rádio Jizera.