Opravenou komunikací město částečně pokročilo v postupné revitalizaci oblasti kolem Zalužanské ulice, přesněji podél 5. základní školy, nové sportovní haly a sportovního areálu. „Zároveň nedaleko také probíhá revitalizace dalšího vnitrobloku a současně se nám podařilo zkvalitnit povrch fotbalového hřiště v novém sportovním areálu,“ řekl náměstek primátora Jiří Bouška.

Nový a kvalitní asfaltový povrch vystřídal nerovnou a letitou panelovou cestu, která pamatovala sovětskou vojenskou techniku posádky Střední skupiny vojsk, která se zde po roce 1968 dočasně usídlila. „V této oblasti plánujeme také opravu části Dukelské od 5. základní školy ke křižovatce s Jičínskou ulicí. Samozřejmě to ovšem musíme načasovat ve správné době, abychom již tak komplikovanou dopravní situaci ve městě ještě nezhoršili," uvedl náměstek Bouška. Zmínil také, že po dodatečné úpravě se podařilo vytvořit dostatečně kvalitní trávník ve zdejším sportovním areálu, který by měl být v červnu připraven na běžnou zátěž.

Čtyřiapadesát posádek stanulo ve čtvrtek po 17. hodině na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi na startovní čáře dalšího ročníku Oldtimer Bohemia Rally.
Světová Oldtimer Bohemia Rally se blíží

V oblasti kolem Zalužanské ulice se v několika posledních letech kromě výstavby nové sportovní haly a parkoviště i zateplení 5. základní školy investovalo také do oprav chodníků, výstavby podzemních kontejnerů, úpravy jednoho vnitrobloku s průjezdnou komunikací i dalších dílčích úprav, které v celkovém souhrnu zlepšují podmínky pro obyvatele i návštěvníky v této lokalitě.

Dopravní situace v Mladé Boleslavi zůstává ale nadále velmi komplikovaná. I přes úspěšně pokračující práce se otevření Dukelské ulice dočkáme až v druhé polovině srpna, stejně tak Smetanovy a Koněvovy ulice v místě železničního podjezdu. Ptácká s ulicí V Rokli se otevřou ještě o měsíc později, tedy v září. Nejbližší naplánované zlepšení provozu by mělo nastat během dvou týdnů, kdy by měla být zprovozněna malá TGM.

Hustotu provozu v krátkodobém horizontu zvětší také dvě motoristické události, a to na začátku června světová Oldtimer Bohemia Rally a o měsíc později Rally Bohemia. Prvně jmenovaný podnik se dotkne Staroměstského náměstí a Bondy centra, červencová Bohemia pak prostorů u Škoda Muzea, okolí Bondy a Starého města.

Pod taktovkou Správy komunikací Aktuálně také probíhají postupné opravy poškozených vozovek, děr a výmolů. Pokračují i práce na přístupových asfaltových chodníčcích ke vchodům do panelových domů ve vnitrobloku u ulice Jana Palacha. „Správa komunikací má nyní jasné zadání soustředit se v co největší míře na tyto dílčí opravy komunikací. Zároveň se začíná také s obnovou vodorovného značení včetně přechodů pro chodce v plastové úpravě," řekl člen rady města Miloslav Neuman.

Ilustrační foto
Město upravilo vyhlášku o veřejném pořádku