Konec kriminality v nočních ulicích Mladé Boleslavi? Dost možná! Zastupitelé města totiž na svém včerejším zastupitelstvu rozhodli, že sestaví skupinu složenou z vedení Městské policie Mladá Boleslav, státní policie, vedení města a asociace sdružující provozovatele výherních automatů. Komise má do září přijmout opatření, která povedou ke snížení kriminality v nočních hodinách v Mladé Boleslavi.

Vedení města totiž tvrdí, že kriminalitu podporuje noční provoz heren. „Mnohdy v noci z heren odcházejí opilí gambleři a páchají trestnou činnost,“ uvedl již dříve náměstek primátora Jan Smutný.

Město proto chtělo úplně zakázat provoz výherních automatů na území města v době po deváté hodině večerní. Nová vyhláška ale včera nebyla na zastupitelstvu přijata.

„Oslovili nás zástupci asociace sdružující provozovatele výherních automatů s tím, že nám vyjdou vstříc a například omezí podávání alkoholu do desáté hodiny večerní a například zajistí monitoring pomocí bezpečnostních kamer,“ řekl včera na zastupitelstvu primátor Raduan Nwelati s tím, že komise předloží tyto návrhy do září.

„Pokud se nepodaří zajistit postup vedoucí ke snížení kriminality do září, bude zastupitelstvo znovu jednat o vyhlášce omezující provoz automatů,“ uvedl Nwelati. Opozice chtěla vyhlášku hned. „Hrací automaty jsou zlo a vyhlášku chceme schválit,“ řekl zastupitel Robin Povšík.