Jedna z nejfrekventovanějších ulic na Severním sídlišti se v pondělí uzavře automobilové i autobusové dopravě. Omezení se dotkne zejména obyvatel okolních panelových domů, ale také seniorů, kteří přijdou o hojně využívanou zastávku.

Generální opravu ulice mělo město v plánu delší dobu. V momentě, kdy Mladá Boleslav získala další finanční prostředky z Regionálního operačního programu Střední Čechy, nebyl důvod otálet.

Ve výsledku bude revitalizace město stát bezmála 26 milionů korun.

„V lokalitě přibude velký počet nových parkovacích míst, několik desítek například úpravou a zlegalizováním parkovacího režimu v ulici U Stadionu i na přilehlých parkovištích. Kompletně bude opraven povrch komunikace, ošetřena zeleň, nový kabát dostanou i autobusové zastávky a především budou efektivně vyřešeny výjezdy z jednotlivých průjezdek," dodal Michal Kopal náměstek primátora.

Celá lokalita zásadně prokoukne, tomu však bude předcházet dlouhá cesta. Stavba je kvůli lepší koordinaci probíhajících prací rozdělena do dvou etap. V té první se uzavře pouze úsek od ulice Na Radouči ke křižovatce s Václavkovou ulicí. Tato křižovatka zůstane průjezdná až do 30. srpna, po celou první etapu.

První etapa skončí do konce září, úplná uzavírka části ulice navazující na ulici Na Radouči je nařízena do 12. září. Druhá etapa ovšem nebude navazovat bezprostředně na první etapu. Do celé věci totiž zasahují také úpravy přilehlých vnitrobloků mezi ulicemi U Stadionu a Havlíčkova. Ty by měly být hotovy do konce září. „Až bude tato úprava vnitrobloků i s úpravami inženýrských sítí zkolaudována, může se teprve připravovat druhá etapa revitalizace ulice U Stadionu. O tom, zda začne ještě letos, nebo se přesune až na jaro roku 2015, rozhodnou také klimatické podmínky v letošním podzimu. Práce na druhé etapě zahájí zhotovitel až na výzvu investora, tedy města Mladá Boleslav," informoval tiskový mluvčí magistrátu Pavel Šubrt. Druhá etapa si vyžádá další dva a půl měsíce a rovněž úplnou uzavírku opravovaného úseku.

Uzavírku zaznamenají zejména obyvatelé Domu s pečovatelskou službou, kteří využívají autobusové zastávky Poliklinika U Stadionu a Na Radouči. Ta první bude dočasně zrušena, ta druhá se přesune do ulice Jana Palacha před kruhový objezd.

Řidičům osobních automobilů ušetří starosti dočasné zavedení obousměrného provozu na oblužných komunikacích kolem panelových domů, hledání parkovacího místa však bude oříšek.