Zákaz pití alkoholu bude mírnější! Zastupitelé v Mladé Boleslavi totiž schválili pravomoc pro Radu města Mladá Boleslav schvalovat na některé akce povolení na podávání a konzumaci alkoholu. Na veřejných akcích tak budou moci návštěvníci popíjet například pivo, víno a další běžné nápoje.

Zastupitelé tak provedli úpravu obecně závazné vyhlášky o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství. Až dosud se tato výjimka vztahovala pouze na Středověký jarmark, Svatováclavskou jízdu historických vozidel a Vánoční jarmark.

Nyní mohou zažádat město o prodávání alkoholu všichni pořadatelé akcí. Výjimku ale nemusí dostat všichni.

„Kvůli znění vyhlášky již bylo nutné odmítnout žádosti dvou organizátorů akcí, kteří na nich chtěli prodávat i alkoholické nápoje. Na druhé straně tyto výjimky by měly být udělovány pouze v omezeném množství, a to pouze u skutečně velkých a významných akcí,“ řekl náměstek mladoboleslavského primátora Jan Smutný.

Podle vedení města je rozdíl, jestli alkohol nekontrolovatelně popíjejí notorici a bezdomovci na ulici, nebo jestli je pití povoleno výjimečně na veřejné akci s organizátory.

Městská policie však z polevení prohibice radost nemá. „Nadšen z toho nejsem. Roky jsme po této vyhlášce volali, protože je funkční a dobrá. Pomohla nám vytlačit z ulic lidi, kteří tam neustále popíjeli. Novelizaci a výjimky ale samozřejmě budeme respektovat,“ řekl Boleslavskému Deníku ředitel Tomáš Kypta.