Spoustu jich připravili na první měsíc roku, na leden. Hned desátého ledna se můžete těšit na Keramickou dílnu pro veřejnost a to od 15 do 17 hodin. O den později na Malování na hedvábí od 16 do 18 hodin a následující den, v sobotu 12 ledna od 9 do 11 hodin pak na Zimní fimohrátky, kde si budete moci vyrobit šperky, které se dokonale hodí k zimnímu období.

Ti, kteří si chtějí zkusit práci na hrnčířském kruhu budou mít možnost ve čtvrtek 17 ledna od 15 do 17 hodin a odejít můžete s vlastnoručně vyrobenou miskou, nebo hrnkem.

V práci s keramikou se bude ve Vile DDM pokračovat i posledního ledna od 15 do 17 hodin.
Všechny zmíněné akce se budou konat ve Vile DDM na kterou je pro bližší informace kontakt: 326 323 281; keramika@ddm-mb.cz.

Zajímavé akce se nevyhnou ani Zahradě DDM. Tam se bude konat 15. ledna od 16 do 17.30 hodin Peříčkový pětilístek, který zavede děti ve věku 4 – 8 let v doprovodu rodičů do říše ptáků a ptáčků.
V pátek osmnáctého ledna od 17.30 do deváté hodiny druhého dne a následující den ve stejném čase, mohou děti strávit noc v Zahradě DDM. Její zaměstnanci slibují dětem spoustu legrace, hraní zajímavých her a vaření společné večeře.

Následovat bude ve středu 23. ledna od 17.30 hodin Soví budíček. Jistě bude zajímavé prohlédnout si Zahradu potmě, když sovy vstávají. Jedná se o asi devadesátiminutovou prohlídku noční Zahrady s představením sov zblízka.

Lednové akce v Zahradě DDM ukončí akce s názvem Divočina na zahradě – seminář o přírodních dětských hřištích.  Děti se naučí postavit vrbovou chýši, vytvořit blátoviště a přetvořit část kultivovaných zahrad na tu správnou divočinu pro děti. Radit bude Kateřina Jančaříková. Pro více informací o akcích v Zahradě DDM se můžete obracet na 326 329 113; zahrada@ddm-mb.cz.