„Je u nás nejvyšší zájem v republice, máme pět nebo šest výpůjček na jedno kolo denně. Aktuálně řešíme lokality, stále vše běží ve startovacím módu,“ uvedl náměstek primátora Jiří Bouška.

Boleslav aktuálně řeší odkládání kol. Bouřlivě se diskutovalo o tom, jestli je lepší mít jednu velkou růžovou lokalitu, ve které je možné zapůjčené kolo odložit kdekoli, nebo zda odkládat u jednotlivých stojanů. Zatím zvítězily stojany, ale v některých lokalitách dojde ještě k zásadní změně.

„Dali jsme k dispozici stojany a stále je doplňujeme. K tomu chceme udělat jednotnou zónu se Severního sídliště po Jičínskou,“ pokračoval Bouška s tím, že právě v sídlišti to mají zájemci ke stojanu poměrně daleko. Více o tom kde vracet prozradí zájemcům mapka v aplikaci, přes kterou si zařízení lze vypůjčit.

Ve vzdálenějších lokalitách, jako je například Hlavní nádraží, by pak byla jen jednotlivá místa (stojany) pro vracení. Na to, aby se kolo dalo vracet kdekoli jich město nemá dostatek (60). Navíc existují místa, kde si radní vyloženě nepřáli, aby byla kola opřená například o kostely nebo historické budovy. Což se týká především Starého města.

Úpravy přicházejí mnohem dříve, než se očekávalo, letos chtěli radní pouze vyzkoušet, zda bude o službu vůbec nějaký zájem. Ten rozhodně předčil očekávání. V září tak do Boleslavi přijede dalších 40 kol, 10 až 12 elektrokol a také koloběžky.