Procentuální účast v obcích Boleslavska si ale i přes tento nárůst připsala propastné rozdíly. Nejvyšší účast měli v obci Kluky. Dosáhla 56,06 procenta. Naopak nejnižší byla v Rokytovci. K hlasovací urně zde přišlo 15,45 procenta voličů.

Situaci v Rokytovci okomentovala tamní zastupitelka Ladislava Eliášová. „Vždycky u nás není tak malá volební účast,“ řekla Eliášová a poznamenala, že poctivějšími voliči v Rokytovci jsou ti, kteří patří spíše ke starší generaci. Jako příklad uvedla svého třiaosmdesátiletého otce. Nebo pětaosmdesátiletou ženu, která žije v domově důchodců. „Nechala si tam dokonce přinést urnu,“ dodala Eliášová.

Podle Ladislavy Eliášové je obyvatelům, kteří k volbám nedorazili, lhostejné, kdo za jejich zemi do Evropského parlamentu usedne. „Když se ptám kamarádek, tak říkají, že volit nebyly, protože tyto volby nemají smysl. Já si také myslím, že nám už na samém začátku politici pro Česko nevyjednali dobré podmínky, s čímž se teď již nedá nic dělat,“ poznamenala zastupitelka Rokytovce, která ale i přes tento postoj sama odvolila. „Nemám ráda, když někdo jen kritizuje situaci, ale sám pro její nápravu nic nedělá,“ zdůraznila.

Ve městech na okrese volební účast vesměs kopírovala celookresní účast. Přímo v Mladé Boleslavi dosáhla na 27,17 procenta hlasů. V procentuálním hledisku ale Boleslavané rozhodně nebyli nejaktivnějšími voliči měst. Dalece je přeskočili voliči v Kosmonosech, přišlo jich 31,08 procenta. Vyšší účast byla i v Mnichově Hradišti (29,6 procenta) a v Bakově nad Jizerou (28,18 procenta). V Benátkách nad Jizerou dosáhla účast na 27,03 procenta a v Bělé pod Bezdězem 23, 98 procenta.

Městští voliči dali nejvíce důvěry hnutí ANO. Výjimkou byly Benátky nad Jizerou, kde zvítězila ODS a ANO se muselo smířit s druhým místem.

ODS bodovala i v dalších městech. V Mladé Boleslavi, Bakově nad Jizerou a Kosmonosech byla druhá, v Bělé pod Bezdězem pak třetí. Přeskočili ji zde Piráti, kteří pak v Mladé Boleslavi, Benátkách nad Jizerou a Kosmonosech skončili třetí. V Bakově nad Jizerou čtvrtí, když je porazila koalice STAN a TOP 09. Ta se tak pohybovala ve městech na třetím až pátém místě.

V seznamech bylo vidět i stranu SPD – Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. V Kosmonosech, Bakově nad Jizerou, Mnichově Hradišti byla strana pátá. V Bělé pod Bezdězem a Benátkách nad Jizerou dokonce čtvrtá.