Show pořádá společnost Asekol, zabývající se organizací sběru a recyklací elektroodpadu. Na akci mohou návštěvníci odevzdat vysloužilé elektrospotřebiče, zúčastnit se soutěží a zabojovat o titul mistra republiky. Den zakončí v 18.30 hodin koncert kapely Kryštof.

Hledá se mistr ČR!

Jen v České republice se v tuto chvíli nachází osm milionů vysloužilých mobilů. Nikdo už je nepoužívá. Buď se rozbily, nebo si jejich majitelé koupili lepší model. Tyto telefony se však nenacházejí tam, kde mají – na sběrných místech nebo v recyklačních linkách.Leží netknuté v šuplících stolů, zapomenuté v nejvyšších patrech skříní nebo zasunuté v temných koutech komor s ostatním harampádím.

K recyklaci se u nás dostane pouze 1 % mobilních telefonů. Proto vznikl projekt Zahoď mobil, staň se mistrem ČR a vyhraj chytrý telefon Samsung Galaxy Ace. Akce je unikátní road-show po celé České republice. Nezisková společnost Asekol ji pořádá za podpory měst a krajů. Tour navštíví třináct měst. Jejím cílem je zábavnou formou propagovat třídění mobilních telefonů a dalších vysloužilých elektrozařízení. A také najít mistra republiky v hodu mobilem do dálky.

Vzpírejte mikrovlnku

Kromě hodu mobilem v několika variacích čeká na návštěvníky celá řada dalších atrakcí. Například si budou moci vyzkoušet kličkování mezi elektrospotřebiči s vozítkem Segway, nebo si zasoutěžit ve vzpírání mikrovlnné trouby.

Koncert Kryštof

Výkony jednotlivých soutěžících vtipně okomentuje známá moderátorská dvojice sporťáků České televize Petr Svěcený a Vojtěch Bernatský. Přijďte i vy vyzkoušet vlastní síly a na závěr se zaposlouchat do hudební tečky v podání kapely Kryštof.