Část nového úseku bude hotová ještě letos. Jak velká, závisí do jisté míry i na počasí. Dokončena by měla být v dubnu 2022. Vyjít má na 16,8 milionů korun.

Jde o součást páteřní cyklostezky ve směru od kruhové křižovatky na Jičínské u dálnice D10 podél levé části Jičínské ulice k Rozvoji. Už dříve se na jedné straně propojila cesta pro cyklisty podél Baumaxu mezi Jičínskou ulicí a Severovýchodní tangentou. „Z druhé strany vede cyklostezka na třídě T. G. Masaryka v blízkosti obchodní akademie podél Havelského parku a přes náměstí Míru na Českobratrské náměstí,“ vysvětlil první náměstek primátora Jiří Bouška.

Strážníci u opilého muže, který byl později agresivní vůči zasahujícímu lékaři záchranky.
Opilec napadl v Mladé Boleslavi lékaře záchranky, skončil na záchytce

Jako zatím poslední úsek této páteřní trasy cyklostezek byla postavena ta podél Jičínské ulice od ulice Na Celně až po kruhový objezd u dálnice. Pokračování kolem soudu je tedy posledním chybějícím střípkem. „Tato cyklostezka je dokladem toho, že podporujeme i alternativní způsoby dopravy po městě. Jsme rádi, že souběžně jsme v posledním úseku revitalizovali celý prostor, tedy cyklostezku, chodník, autobusové zastávky a přechody pro chodce,“ připomněl náměstek primátora. Ten je spokojen i s tím, že město dokázalo uspět v žádosti o dotaci, která pokryla 90 procent nákladů stavby.

Výlov Bučického rybníku u Rožďalovic.
PODÍVEJTE SE: Při výlovu Bučického rybníku se to kapry jen hemžilo

Nová cyklostezka přispěje k budované páteřní sítě cyklostezek. Až bude poslední úsek hotov, cyklista se dostane bezpečně z centra města od Sboru českých bratří kolem Havelského parku a po třídě T. G. Masaryka přes náměstí Republiky až k mostu pod dálnici D10, kde mohou cyklisté vyrazit buď po stezkách za Baumaxem a podél severovýchodní tangenty zpět do druhé části města, nebo po cyklostezce přes zvedací lávku do Řepova.