Část nového úseku bude hotová ještě letos. Jak velká, závisí do jisté míry i na počasí. Dokončena by měla být v dubnu 2022. Vyjít má na 16,8 milionů korun.

Jde o součást páteřní cyklostezky ve směru od kruhové křižovatky na Jičínské u dálnice D10 podél levé části Jičínské ulice k Rozvoji. Už dříve se na jedné straně propojila cesta pro cyklisty podél Baumaxu mezi Jičínskou ulicí a Severovýchodní tangentou. „Z druhé strany vede cyklostezka na třídě T. G. Masaryka v blízkosti obchodní akademie podél Havelského parku a přes náměstí Míru na Českobratrské náměstí,“ vysvětlil první náměstek primátora Jiří Bouška.

Jako zatím poslední úsek této páteřní trasy cyklostezek byla postavena ta podél Jičínské ulice od ulice Na Celně až po kruhový objezd u dálnice. Pokračování kolem soudu je tedy posledním chybějícím střípkem. „Tato cyklostezka je dokladem toho, že podporujeme i alternativní způsoby dopravy po městě. Jsme rádi, že souběžně jsme v posledním úseku revitalizovali celý prostor, tedy cyklostezku, chodník, autobusové zastávky a přechody pro chodce,“ připomněl náměstek primátora. Ten je spokojen i s tím, že město dokázalo uspět v žádosti o dotaci, která pokryla 90 procent nákladů stavby.

Nová cyklostezka přispěje k budované páteřní sítě cyklostezek. Až bude poslední úsek hotov, cyklista se dostane bezpečně z centra města od Sboru českých bratří kolem Havelského parku a po třídě T. G. Masaryka přes náměstí Republiky až k mostu pod dálnici D10, kde mohou cyklisté vyrazit buď po stezkách za Baumaxem a podél severovýchodní tangenty zpět do druhé části města, nebo po cyklostezce přes zvedací lávku do Řepova.