Čerstvě vymalované třídy, nové interaktivní tabule, samostatné šatní skříňky nebo nová podlaha. To je jen namátkový výčet toho, co se během dvouměsíčního volna změnilo na boleslavských školách a školkách.

„Do škol nastoupí skutečně rekordní počet dětí, 4 600. Maximální kapacita v Boleslavi je přitom zhruba 5 500 dětí. Do prvních tříd zamíří 670 dětí, v červnu skončilo 395 deváťáků," vysvětlil náměstek primátora Mladé Boleslavi Daniel Marek, který má školství na starosti.

Na třetí základní škole se momentálně dodělávají úpravy venkovního hřiště, které využívají nejen žáci z Benešovky, ale také veřejnost.

Na 5. základní škole vybudovali z učebny technických předmětů novou třídu pro prvňáčky, kterých tu letos uvítají rekordní počet.

Velkou novinkou, která se týká rovněž 5. základní školy, je i sportovní hala, která v jejím těsném sousedství vyrostla: „Zkolaudována by měla být příští pondělí dopoledne a od třetího školního týdne by se tu měl provoz rozjet naplno," potvrdil náměstek.

Zkrátka nepřijdou ani děti v mateřských školách, například u školky Sluníčko se dokončuje velké přírodní hřiště, které přijde zhruba na 2,5 milionu korun.

U většiny škol a školek byly upraveny chodníky, natřeny přechody, případně vybudována odstavná místa, kde mohou rodiče děti ráno bezpečně vysadit z vozidla.

V plánu už jsou ale úpravy na příští školní rok. „Na 2. základní škole bychom z domečku, kde sídlila Služba škole, chtěli udělat družiny. Na léto 2016 je také plánováno zateplení a výměna oken na Pastelce. Podle odhadů by vše mělo stát zhruba 25 milionů korun a rádi bychom to opět platili z větší části z evropských peněz. Na řadu přijdou i dvě školní jídelny, na 6. základní škole a ve Václavkově ulici," naznačuje plány na příští prázdniny Daniel Marek.