"Maminka jedné naší žákyně začala organizovat tuto sbírku a oslovila naši školu. My jsme se rozhodli oslovit náš školní parlament, v naší škole je zhruba 500 dětí a předpokládám, že skoro každý něco přinesl," řekla paní učitelka - koordinátorka projektu Petra Syrovátková s tím, že se jedná o druhou charitativní akci tohoto školního parlamentu.

První byl letos Halloween pro rodiče s dětmi, kde se podařilo vybrat finanční částku pro dívku po autonehodě. "Zapojila se do sbírky celá škola. Kdo chtěl, mohl přispět hračkou, které šly do této nemocnice," řekla žákyně Eliška Zvercová ze školního parlamentu, která se s několika spolužáky přišla podívat do mladoboleslavské nemocnice.

"Jsme moc rádi, protože každý takový dar je pro nás velkým přínosem. Střídají se u nás děti předškolního věku z mateřské školy, ale i větší školáci. Do společenských her se samozřejmě zapojují i středoškoláci. Takže každou takovou hru skutečně hodně využijeme," uvítala dárky Věra Holordová, vedoucí učitelka při mateřské a základní škole při nemocnici.

Aktuálně leží v Klaudiánově nemocnici 15 dětí na dětském oddělení. "Bohužel se stanou případy, že tu musíme nechat děti hospitalizované i během Vánoc. Samozřejmě se snažíme, pokud to jejich zdravotní stav dovolí, děti propustit a pak eventuálně přijmou zpět. Ale skutečně se někdy stává, že děti musí Štědrý den strávit se zdravotníky," řekla primářka oddělení Jaroslava Chrtková. Děti na dětském oddělení v Mladé Boleslavi dnes stráví průměrně dva až čtyři dny.

Díky sbírce žáků ze Základní školy Pastelka má dětské oddělení Klaudiánovy nemocnice nové hračky, společenské hry i knihy.