„Konečně jsme se mohli setkat tváří v tvář. Letos jsme opět naplno zahájili charitativní činnost a jsme rádi, že jsme po dlouhých dvou letech rozzářili oči a probudili úsměvy našich kamarádů v sedmi Domovy s pečovatelskou službou (DPS) na Mladoboleslavsku a Mělnicku a oči dětí v Dětském domově v Krnsku. Po dlouhé době jsme jim tak všem mohli trochu zpříjemnit období před nejkrásnějšími svátky jara, Velikonocemi,“ uvedla Jana Huzilová, vedoucí vychovatelka Domova mládeže.

Krátké vystoupení Michala Mertina, kterého nahradil kvůli nemoci po prvním dni David Červa, Nikoly Kračmarové, Tomáše Galbavého a Markéty Zemkové udělalo všem radost a bylo pohlazením po duši. „Zvlášť tuhle naši aktivitu ocenili klienti DPS Ludmila v Mělníku a U Anežky v Benátkách nad Jizerou. Naše čtveřice obešla asi dvě desítky pokojů v několika odděleních, kde leží převážně nemohoucí klienti. Veselé básničky od Jiřího Žáčka, lidové písničky a trylky ze zobcové flétny vykouzlily úsměv těm, kteří radost mají už zřídka a za kterými už ani nikdo nepřijede,“ konstatovala vychovatelka.

K radosti navštívených přispěly cukrářky z prvního ročníku. Jejich zdobené veselé perníčky udělaly klientům velkou radost. „Svým vystoupením jsme potěšili i klienty v DPS U Anežky Luštěnicích v Senior Parku v Luštěnicích a v Horkách nad Jizerou. Ve Mšeně jsme museli předat jenom perníčky před budovou domova pro seniory, protože u nich opět začal řádit covid,“ povzdechla si Jana Huzilová.

Poslední zastávkou Velikonočního turné čtveřice žáků byl Dětský domov v Krnsku. „Tady na čtveřici čekala úplně jiná energie. Jejich vystoupení se rázem rozšířilo o několik velikonočních říkanek. Nejvíce se dětem z Krnska líbily veselé pomlázky. Po perníčcích se jen zaprášilo. Kdepak si je nechat na památku, všichni se do nich hned pustili. Pak došlo i na míčové hry,“ popsala dění v dětském domově vychovatelka z Horek. „Jsou to náročné dny, přesto si plně uvědomujeme, že to, co v Domově mládeže pro naše kamarády děláme, má smysl. Charitativní činnost je a bude i nadále hlavní výchovnou náplní Domova mládeže SOŠ a SOU Horky nad Jizerou,“ uzavřela Jana Huzilová.