Dešťové vody ze střechy tělocvičny 9. ZŠ jsou kanalizačním potrubím svedeny do systému pěti retenčních nádrží o celkovém objemu 65 metrů krychlových. Zachycená voda slouží pro automatickou závlahu travnaté plochy mezi severozápadním křídlem školy a tělocvičnou.

Z oslavy čtvrtstoletí Dopravního podniku v Mladé Boleslavi.
Foto: Boleslaví se proháněly historické autobusy. Dopravní podnik slavil výročí

Přebytečné dešťové vody následně zachytí a likviduje vsakovací galerie, nad kterou byla nově obnovena plocha pro beach volejbal. „V současné době skončily i terénní práce a zajištění trávníků nad vsakovací galerií a potrubním systémem v okolí,“ doplnila mluvčí boleslavského magistrátu Šárka Charousková.

Závlahový systém řeší závlahu trávníků na ploše 1918 metrů čtverečních. Jedná se o automatický závlahový systém postřikem výsuvnými postřikovači. Závlaha je řešena jako automatická s centrálním ovládáním pomocí řídící jednotky. Přívodní potrubí k závlahovým prvkům je pevné a uložené v zemi, nebo pod zpevněnými komunikacemi v podkladním štěrku. Čerpadlo, filtrace, hlavní rozvody užitkové vody, řízení závlah, závlahové detaily jsou součástí dodávky závlah.

Investice za 4,8 milionu korun byla instalována v průběhu prázdnin.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.