Dramatické okamžiky prožívala včera rodina pětadvacetileté Moniky Lorenzové z Předměřic u Benátek nad Jizerou na Mladoboleslavsku. Mladá žena podle našich informací odešla ve špatném psychickém stavu z domova a od té doby o ní rodina neslyšela. Druhý den její zmizení nahlásil bratr na policii v Benátkách.


„Žena před odchodem uváděla, že by se mohla pokusit také o sebevraždu,“ řekl Boleslavskému deníku policista Ladislav Beneš. Policisté proto začali po zmizelé intenzivně pátrat od čtvrtečního večera. Prověřili všechny možnosti, kde by mohla být, tedy například u příbuzných, v nemocnicích a podobně. Hledali ji i celý pátek, a to především v okolních obcích, lesích a oblastech poblíž jejího bydliště.


„Do pátrání se zapojila více než desítka policistů včetně psovoda. Policisté také zaměřili její mobilní telefon, aby zjistili, kde by se mohla nacházet,“ řekl v pátek odpoledne Beneš.


Policisté potom odpoledne dorazili na místo, kde byl před tím zaměřen její mobilní telefon a na pomoc si přivolali také policejní vrtulník s termovizí. Díky tomu zjistili, že se pohřešovaná mohla nacházet v lokalitě mezi Kačovem a rychlostní silnicí R10.


Poblíž tamního lesíku objevili maringotku, která slouží jako včelí úl. Ten byl ovšem prázdný a nikdo nebyl nalezen ani v okolí. Navíc ještě ohluchl také její telefon, který dopoledne fungoval.


Existují tedy nyní dvě varianty. Žena mohla v maringotce přespat a během dne pak odešla, nebo zde telefon jen odhodila a odjela autem.

Žena mohla poblíž maringotky odhodit mobilní telefon a zastavit si auto na nedaleké rychlostní silnici R10. Další variantou je, že si opravdu ublížila a stále leží někde v lese. Mobilní telefon se jí mohl vybít. Policisté po ní nadále pátrají a žádají o pomoc také veřejnost. Zde je její popis: Pohřešovaná je štíhlé postavy. Má rovné dlouhé hnědé vlasy a hnědé oči. V době svého odchodu byla oblečena do tmavomodré šusťákové bundy s kapucí. Na rukávech měla reflexní pruhy. Dále na sobě měla černý svetr a šedé teplákové kalhoty. Obuta byla do modrých tenisek značky NIKE. Pokud má někdo o pohřešované další informace, které by napomohly jejímu vypátrání, může se obrátit na mladoboleslavské kriminalisty na telefon 974 877 421, nebo na kteroukoliv linku 158.