Stále vzhůru stoupají ceny pohonných hmot na Mladoboleslavsku, a to ať jde o tradiční Natural 95 či diesel. Nejvíce peněz za ně tradičně zaplatí řidiči na rychlostní komunikaci R10 a v Mladé Boleslavi.

Například obyčejný diesel se na R10 prodává lehce přes 38 korun za jeden litr. Benzin pak za 37,50 korun.

O moc levněji není ani v samotné Mladé Boleslavi. Natural 95 se zde dá koupit kolem 37 korun za litr, diesel zde můžete pořídit bez desetníku za 38 korun, a to například na bezince u kruhového objezdu na Jičínské ulici u Intersparu.

Pokud chtějí motoristé za načerpání plné nádrže ušetřit, měli by vyrazit mimo město, případně i za hranice Mladoboleslavska.

Levněji se dá natankovat například v Bělé pod Bezdězem, kde za benzin zaplatí motoristé 35,30 korun, nafta se zde dá pořídit za 35,90 korun.

Přes hranice

Levněji je na řadách benzinek za hranicemi okresu, například na Nymbursku.

Právě tam se dá Natural 95 natankovat i za 33,90 korun. Za stejnou cenu se tam dá pořídit i nafta. Motorista ovšem musí ve všech případ dlouho hledat tu nejlepší cenu svých pohonných hmot. Rozdíl cen je často i několik korun.To platí i pro Mladoboleslavsko.

Například na benzince ONO se prodává Natural 95 za 33,50 korun. Ten nejdražší benzin se pak na Mladoboleslavsku dá poříditaž za 37,50 korun za litr. Rozdíl tak na jednom litru činí čtyři koruny!

Jenže ani takto vysoké ceny motoristy od jízdy příliš neodradí.

„Samozřejmě, že nadávají, ale stejně si natankují,“ říká obsluha jedné z mladoboleslavských benzinek, která v žádném případě nezaznamenala žádný velký úbytek klientů.

A motoristé jen souhlasně pokyvují. „Chodit pěšky fakt nebudu. Jezdím pracovně na trase Praha Turnov a vlakem jezdit vážně nechci. Prostě to zaplatím,“ řekl Deníku motorista Jiří Kašpar.

Odborníci přitom říkají, že ceny se hned tak nezarazí. Postupně se má cena naturalu vyhoupnout až ke 40 korun za litr.

Cena PHM na Mladoboleslavsku:

Mladá Boleslav OMV Jičínská
Natural / Diesel 37,20 /37,90

Mnichovo Hradiště Orlen
Natural / Diesel 36,20 / 37,40

Bakov nad Jizerou Robil Oil
Natural / Diesel 35,50 36,20

Kosmonosy Benzina
Natural / Diesel 36,70 / 37,20

ceny jsou orientační, uvedeny v kč/litr, zjišťované v noci na čtvrtek!