V krajním případě i vysoká pokuta hrozí organizátorovi jízdy bruslařů Mladou Boleslaví Petru Manďákovi za to, že bruslaři minulou neděli vyjeli do ulic města.

Odbor dopravy Magistrátu města Mladá Boleslav totiž akci nepovolil, a to kvůli negativnímu stanovisku policie, která se obávala bezpečnosti účastníků.

Manďák však zákaz porušil a nechal zhruba tisíc bruslařů vyjet. „Všichni si to moc užili, bylo to perfektní. Všude jsme měli kluky ve vestách, kteří trasu organizovali, pomohla nám i městská policie, bylo to krásné,“ hodnotí zpětně Petr Manďák, který je zároveň velkým milovníkem jízdy na in-line bruslích.

„Za daných podmínek s akcí policie nesouhlasí a považuje ji za nebezpečnou. Nicméně pakliže se jízda městem uskuteční, budou se policisté maximálně snažit zajistit bezpečnost bruslařů, cyklistů i ostatních účastníků silničního provozu,“ uvedl minulý týden policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Úřad proto vydal na povolení „zamítavý štempl“.

„Není možné, aby k takové velké akci začal organizátor shánět potřebná povolení pár dnů před vlastní akcí. Dokonce jsme se snažili mu být nápomocni a radili mu, co je potřeba splnit. On však tyto povinnosti nesplnil a odbor dopravy ani neměl jiné možné řešení, než vydat k jízdě zamítavé stanovisko," řekl vedoucí odboru dopravy Josef Macoun.

Vzhledem k porušení tohoto rozhodnutí v příštím týdnu začne správní řízení s organizátorem akce. Podle Petra Manďáka je však postoj úřadů nečekaný, dříve nebyla prý podobná opatření vyžadována a podobně to podle něho funguje i v jiných městech.