Jízda v obou směrech po silnici první třídy spojující Mladou Boleslav s Nymburkem vyžaduje už nějaký ten pátek značnou dávku trpělivost. Opravy, opravy, opravy. A s tím samozřejmě spojené mnohdy nepříjemné čekání.

V současné době se dokončuje rekonstrukce povrchu silnice v Luštěnicích. Provoz zde ve směru do Mladé Boleslavi řídí semafory a provoz je veden částí obce jen jedním jízdním pruhem.

Další dopravní komplikace jsou v nedalekém Újezdu. Pracuje se zde na výstavbě vodovodního řadu. Doprava je zde ve většině případů plynulá. Stavební práce zasahují do vozovky naštěstí jen minimálně. Pozor si však musíte dát na dělníky a stavební techniku. Práce zde mají skončit do konce září.

Nové dopravní omezení přibude v nejbližších dnech za Libichovem směrem na Vlkavu. Po několika měsících se zde začne s opravou mostku, který je dlouhodobě v havarijním stavu. Do této doby bylo po mostě možné projíždět jen za snížené rychlosti.

Oprava mostku si ovšem vyžádá odklon dopravy. Naštěstí nepůjde o žádnou velkou objízdnou trasu. Provizorní most byl již vybudován hned vedle toho stávajícího. Hotovo by v tomto místě mělo být podle harmonogramu prací do konce tohoto roku.