Škoda Auto potřebuje zachránit svůj pobočný výrobní závod v severočeském Vrchlabí. Jedinou šanci na záchranu budoucnosti tohoto závodu je začít vyrábět tam nové terénní auto Yeti. To má přijít na trh už v roce 2009. Do té doby je ale třeba celý závod rozšířit a především tam postavit lakovnu. To bude stát stovky milionů korun. Dodnes se ale s pracemi nezačalo.

Naopak mezi zaměstnanci i odboráři se začínají objevovat spekulace, že by Škoda Auto mohla o výrobu svého nového modelu přijít. Dokonce padla informace, že ve slovenském závodu Volkswagen se nový terénní vůz již zkušebně lakoval. Informoval o tom týdeník Škodovácký odborář.

„Volkswagen by tak zacelil volné výrobní kapacity na Slovensku po přesunu výroby modelu Polo a zároveň by nemusel investovat do Vrchlabí,“ uvedl Škodovácký odborář. List přitom zdůrazňuje, že vedení Škody Auto, management i odboráři si přejí, aby se nové auto vyrábělo v Česku a aby se ve Vrchlabí investovalo. V tamním závodě se zatím vyrábějí vozy Octavia Tour a dělat se tam budou asi do roku 2010.

Člen představenstva Holger Kintscher, odpovědný za ekonomiku, podle listu uvedl, že firma představí studii o budoucnosti závodu ve Vrchlabí do dvou měsíců.