Pětašedesátiletý Detlef Wittig skončil ve funkci předsedy představenstva Škody Auto. Ve čtvrtek se proto konalo slavnostní loučení Wittiga se zaměstnanci Škody - převážně řídícími pracovníky, odboráři i dalšími partnery. Zároveň oficiálně převzal čestné občanství města Mladá Boleslav.

“Novým předsedou představenstva Škody Auto se 1. října 2007 stane o devět let mladší Reinhard Jung,“ uvedl už dříve mluvčí firmy Jaroslav Černý. Podle spekulací měl Wittig odejít do důchodu, podle našich informací se ale stane dočasným šéfem marketingu světové automobilky Volkswagen, která je jediným vlastníkem české Škody.

Nový šéf Škody Jung českou firmu dobře zná, protože je již delší dobu členem její dozorčí rady. Už několik týdnů se navíc seznamuje s jejím provozem. Ve VW pracuje už 33 let. Pracoval jako projektový inženýr v různých funkcích, než se stal vedoucím zahraničních výrobních projektů. Po funkcích v centrálním plánování ve Wolfsburgu a v Salzgitteru byl zodpovědný za řízení značky Volkswagen. Do roku 2001 vedl závod v Braunschweigu. Než byl v roce 2004 jmenován členem představenstva značky Volkswagen za, zastával funkci prezidenta společnosti VW de Mexico.

Jediným Čechem ve vedení firmy tak i nadále zůstává personální šéf Martin Jahn.