Osud Radoslava Brzobohatého se na konci 90. let spojil na nějaký čas také s Mladou Boleslaví.

„V Divadle na Vinohradech skoro nehrál, ačkoliv byl jeho členem, a chyběly mu velké role. Nabídka jedné obrovské přišla z Mladé Boleslavi a na ni kývnul," vzpomíná na herce ředitel Městského divadla František Skřípek.

Na prknech mladoboleslavského divadla se Brzobohatý představil v inscenaci Pohled z mostu, která byla uvedena v pětapadesáti  reprízách.

Ředitel Skřípek pokračuje: „Mám na něj moc hezkou vzpomínku, která je přesně čtrnáct let stará. Tehdy mu bylo 66 let a rozhodli jsme se, že si pronajmeme Vinohradské divadlo a sehrajeme tam Pohled z mostu, aby se Radek Brzobohatý triumfálně vrátil na své jeviště." Současný ředitel divadla se netají dojetím.

„Musím říct, že to bylo velmi dojemné. To velké divadlo bylo takřka plné, atmosféra byla skvělá a Radek dostal bouřlivé ovace. Byl dojatý. To byl náš dárek k jeho 66. narozeninám," doplňuje.

V roce 2004 založil Brzobohatý se svou třetí ženou Hanou Gregorovou Divadlo Radka Brzobohatého.
„Byl to vzor pro všechny chlapy. Čestný, skromný člověk a výborný herec. Tak si představuji ideál herce a muže," uzavírá Skřípek.

Brzobohatého herecký rozsah se neomezoval pouze na dramatické či tragické postavy, ale čas od času vynikl i jeho komediální či hudební talent.

Na scéně Hudebního divadla Karlín exceloval i pěvecky třeba v titulní roli představení Řek Zorba nebo jako arcibiskup Arnošt z Pradubic v Noci na Karlštejně.

Do paměti diváků se vryl především jako představitel silných charakterů s pevnými morálními zásadami.

S Radoslavem Brzobohatým odešla další česká herecká legenda.