Přestože veřejné toalety svému účelu už dávno oficiálně neslouží, řada kolemjdoucích – zejména v nočních hodinách – je k původnímu účelu využívá, i když nepřímo.

Objekt na třídě TGM přitahuje nežádoucí pozornost bezdomovců a opilců a zaměstnává vcelku pravidelně městské strážníky, kolem se navíc line charakteristická "vůně".

Nyní by se ale všechno mohlo změnit, nevábně vypadající budovu by totiž chtěli koupit manželé Kohušovi, a vybudovat tady kavárnu.

Nabízejí za ni 50 tisíc korun s tím, že se do objektu bude muset investovat minimálně čtvrt milionu.

Už v minulosti měl o tento objekt zájem například podnikatel Tibor Potor, který tu měl údajně v úmyslu veřejné WC obnovit.

Společnost U Dvou sloupů, provozující restauraci na Starém městě, chtěla záchodky taky koupit, vlastně to byli oni, kdo tu už před pár lety chtěli vybudovat rovněž kavárnu.

Na tomto místě však platila stavební uzávěra, zejména kvůli tomu, aby nový majitel nezničil jedinečnou vyhlídku, kterou terasa bývalých záchodů nabízí. Hovořilo se totiž o přístavbě dalšího patra.

Že se o budoucnosti tohoto místa jedná, potvrdila i tisková mluvčí magistrátu Hana Jandová Koišová: „Do konce března chce odbor správy majetku města předložit radě ke schválení záměr prodeje. Podle rozhodnutí rady se pak dále uvidí, zda bude vypsáno výběrové řízení na prodej."

Teprve poté bude jasné, jakým způsobem město problematickou budovu na lukrativním místě prodá a co tady vlastně vyroste.