Vzdělávací centrum Na Karmeli tento týden rozjelo přípravy na dvoudenní veletrh středních škol, který by se zde mohl uskutečnit v listopadu. První den veletrhu bude patřit prezentaci škol včetně ukázek, ten následující by zase poskytl prostor pro dotazy rodičů.

Na jednání o zmíněném projektu přijali začátkem týdne pozvání zástupci jednotlivých středních škol v našem regionu a zástupci města Mladé Boleslavi.

Veletrh nebo festival?

„Každá prezentace má pro nás smysl, a myslím, že i pro budoucí studenty, kteří mohou na jednom místě přehlédnout širokou škálu všech nabídek v regionu i mimo něj,“ vítal nabízenou spolupráci ředitel Střední školy fotografické, filmové a televizní ze Skalska Pavel Hiřman. „Svým zaměřením se sice trochu lišíme od běžného standardu, a tak bych navrhoval, aby to nebyl veletrh festival středních škol. Proč si s formou prezentace nepohrát a nezkusit ji udělat poutavou a zajímavou, aby to návštěvníky bavilo,“ míní.

Na burzu středních škol může dorazit až 737 žáků z Mladoboleslavska, právě tolik jich bude končit základní školu. Zvažuje se i možnost svozových autobusů, jež by mohly na veletrh přivézt školáky z okolních okresů.

Na plakátech i pozvánkách se mohou podílet obě střední umělecké školy, jak skalská, tak i Střední škola oděvní z Lysé nad Labem.

„Na naše školy se dělají talentové zkoušky už v lednu, proto si myslíme, že listopadový termín je pro veletrh ideální. Přihlášky na střední školu musí žáci podat do poloviny prosince, takže budou mít dostatek času si rozmyslet, která ze škol je ta pravá,“ řekli zástupci školy v Lysé nad Labem.

„Iniciativu vzdělávacího centra vítáme, protože burza je skvělá myšlenka, obzvlášť v těchto prostorách, které vzdělaností přímo dýchají, a stojí je zato spatřit i jako obyčejný návštěvník,“ řekl ředitel SOŠ a OU Horky nad Jizerou Vratislav Morava.