Právě zde se v tento čas odehraje hned několik výstav, jeden hudební festival a zábavné poznávací odpoledne pro pěší i cyklisty.

První z výstav otevře dveře návštěvníkům v přízemí nové budovy vzdělávacího centra už příští pondělí 22. srpna, a nabídne na fotografiích zajímavá místa ČR očima redaktorky Toulavé kamery Nadi Kverkové. Ve všední dny bude otevřeno od 8 od 18 hodin, o víkendu od 9 do 17 hodin.

Další výstava Hry a klamy, začne 9. září a potěší všechny generace, protože je určena zájemcům od 6 do 99 let. Najdete ji v kostele svatého Bonaventury, kde si na exponátech, dovezených z libereckého Science IQ parku, vyzkoušíte vlastní důvtip i postřeh. Zapojit se lze ve všední dny od 9 do 19 hodin, o víkendech od 10 do 17 hodin.

Od 15. září zpestří přízemí nové budovy vzdělávacího centra staré pohlednice Mladé Boleslavi. Ve stejný den se na půdě centra uskuteční historicky první hudební festival KarmelFest. Hudební nadšence potěší čtyři skupiny, jež vystoupí na pódiu na venkovních terasách pod širým nebem.

K nejzajímavějším akcím budou ve čtvrtek 22. září patřit Boleslavské okruhy. Zábavné poznávací odpoledne může opět využít celá rodina. V rámci Boleslavských okruhů se lze vydat po dvou trasách – pro cyklisty či pro pěší.Pěší naučná stezka provede účastníky uličkami Starého Města a na povinných zastávkách posbírají indicie k vyplnění tajenky, za níž je na Karmeli bude čekat malá odměna.Cyklisty povede stezka přes Staré Město na Štěpánku, letiště, Židovský hřbitov a zpět na Karmel. Také je čekají povinná zastavení a sbírání indícií.

Zářijovou kulturní smršť uzavře 26. září vernisáž fotografií cestovatele Miroslava Deneše, který příchozím přes hledáček svého objektivu odhalí krásy z oblasti Středozemního moře.