Přímo v Mladé Boleslavi kontrolovali hladiny Klenice i Jizery městští strážníci už od páteční noci.

Podle slov ředitele boleslavské městské policie Tomáše Kypty byl v sobotu ráno stav naprosto v normálu, ovšem během dne se situace měnila.

"V sobotu odpoledních hodinách se tok Jizery začal zvedat," informoval Kypta.

Problémy v sobotu hlásilo i Mnichovo Hradiště, jak informoval tamní starosta Ondřej Lochman. "Hladina Jizery v Mnichově Hradišti se blíží třetímu stupni povodňové aktivity. Prosím tedy o dodržování bezpečného odstupu od řeky. Nyní je neprůchodná lávka přes Nedbalku. V Kláštěrské ulici jsou od sobotních 14. hodin hasiči, kteří přečerpávají vodu z kanalizační šachty a současně monitorují situaci."

Stejně tak komplikovala voda život lidem v Bakově, Jizera tady v sobotu podvečer dosáhla prvního povodňového stupně a v noci na neděli hladina stále stoupala, dosáhla dokonce druhého povodňového stupně.

Růst výšky hladiny Jizery se na měrném profilu v Bakově nad Jizerou zastavil v neděli v časných ranních hodinách a kulminoval na výšce 518 cm. Na horním toku řeka již zřetelně klesá, v Bakově a Mladé Boleslavi klesá pozvolna již od rána. V neděli v půl třetí odpoledne byla hladina na výšce 499 cm a nadále klesá.

V noci ze soboty na neděli měli napilno i hasiči na Mladoboleslavsku, ty ale zaměstnával především silný vítr, respektive jeho následky. V průběhu sobotní noci vyjížděli k celkem patnácti zásahům.