Lokalita v centru města je oblíbeným místem odpočinku zejména mládeže z okolních škol, letos v létě ale mají smůlu. Park projde rozsáhlými úpravami, které se dotknou běžného provozu.

„Plánovaná cena revitalizace je v tuhle chvíli kolem 31 miliónů korun, a hotová by měla být do konce roku 2012,“ upřesnil v pátek Jiří Bouška, náměstek primátora. Práce začnou v červenci, což vyvolává otázky, jestli to neohrozí větší kulturní akce, které se na Výstavišti každoročně konají hlavně v létě a na podzim. Je to především tradiční Svatováclavská jízda a také další ročník pivních slavností September Fest.

„Lidé se nemusí bát, o tyhle akce nepřijdou, jen musíme přemýšlet, kam je přesunout. Nabízí se několik variant, například Staroměstské náměstí nebo upravené sídliště,“ řekl k tomu náměstek primátora Daniel Marek.

Největším zásahem do současné podoby je kácení sakur, které jsou podle odborníků ve velmi špatném stavu a jsou na konci své životnosti. Rozhodnutí sakury pokácet se setkává s hodně rozporuplnými reakcemi ze strany obyvatel, ale dendrologové vysvětlují, že sakury opravdu zachránit nelze. Město ale slíbilo, že pokácené stromy nahradí novými, a opět to budou sakury.

Zásadní změna čeká dominantu Výstaviště, tedy kašnu. Jak už dříve uvedli zástupci města, stále je ve hře původně plánovaná kašna rodáků, kde se měla objevit jména významných osobností Mladé Boleslavi. Opraveny budou také chodníky kolem parku, tedy v Husově ulici, části ulice Václava Klementa a v prostorách u městského divadla. Divadlo by mělo letos projít rozsáhlými úpravami také.