Největšími stavbami v areálu bude medicínská budova a budova parkovacího domu, na které bude umístěn heliport. Jeho kapacita bude 260 míst. Nových prostor se dočká i ředitelství nemocnice, které tak současné prostory přenechá medicíně.

Novinkou zřejmě bude supermarket, který tam podle člena představenstva nemocnice Václava Řičáře vznikne. Stavba parkovacího domu se supermarketem a ředitelství je podle nemocnice vynucená investice. „Abychom mohli postavit nový medicínský pavilon, musí se postavit i parkovací dům a obchod, protože by nebyl dostatek místa k parkování pro pacienty. Navíc plochy na pronájem nám pomohou splácet úvěr, který si nemocnice na stavbu nového pavilonu musí vzít,“ vysvětlil Řičář.

Výstavba třech nových budov totiž přijde na více než 650 milionů korun. Jen samotná medicínská budova bude stát přes 400 milionů korun. V suterénu sedmipodlažní budovy bude sídlit gynekologická ambulance. Přízemí pak bude patřit akutnímu příjmu, který zároveň dovolí v případě katastrof či epidemií postarat o větší množství pacientů.

Nový urgentní příjem bude podle lékařského náměstka Jaroslava Mitlenera patřit k jedněm z nejmodernějších v republice. „Člověk se okamžitě dostane do prostředí, kde je ihned zahájena léčba a zároveň je diagnostikován. Jsou zde soustředěny všechny potřebné lékařské přístroje,“ řekl Mitlener.

Dnes to podle něho funguje tak, že člověk, který je přijímán do nemocnice, je dopraven na oddělení, kde léčba pokračuje. K pacientovi se tak musí volat lékaři z jiných oddělení. Stát se tak může, že je pacient poté převezen na jiné oddělení.

V dalších patrech bude lůžková interna, porodnice, gynekologie. V posledním patře pak kanceláře a tělocvična pro pacienty.

Začít stavět by se mělo v listopadu letošního roku. Stavba ze začátku omezí parkování. Nemocnice ale připravuje náhradní řešení.