Milovníci vodních hrátek mohou bez obav vyrazit na většinu koupališť na Mladoboleslavsku. Podle krajské hygienické stanice je kvalita vody dobrá. Jediným problémovým místem je koupaliště v Bakově nad Jizerou, kde se objevil zvýšený výskyt sinic.

Podle hygieniků je tato voda nevhodná ke koupání pro vnímavé jedince. „Jde o přírodní koupaliště, kde se voda chemicky neošetřuje," vysvětlila starostka města Jana Štěpánová. Veřejnost je ale o stavu vody přímo na místě informována. Další měření kvality vody se zde uskuteční už v pondělí.

Přestože jinde v okrese se sinice dosud neobjevily, hygienici varují, že se za teplého počasí může kvalita vody rychle měnit. Doporučují proto věnovat případnému výskytu sinic pozornost a po koupání se preventivně osprchovat. V opačném případě lidem hrozí bolest hlavy, vyrážka či střevní a žaludeční potíže.

Problémy ovšem nepůsobí jen sinice, ale i samotné počasí. Kvůli pondělnímu přívalovému dešti byla pár dní uzavřena koupaliště Kněžmost a Dolní Bukovina. Obě koupaliště jsou už vyčištěna a ode dneška jsou znovu plně v provozu.

Vodu vhodnou ke koupání potvrdili hygienici také na koupalištích v Dobrovic,i nebo Klášteře na Jizerou. Totéž platí pro Semčice, Všejany a Dolní Bousov.

„Koupaliště v Bakově je přírodní. Čistotu vody tu tedy upravují jen ryby, ale chemicky se neošetřuje."
Jana Štěpánová, starostka Bakova