Je to definitivní. Ani na středeční schůzce náměstka primátora Jana Smutného, vedoucího odboru školství a ředitele 5. základní školy Jiřího Ulricha se nepodařilo odvrátit výpověď tomuto uznávanému manažerovi.

„Rozhodnutí rady města je platné. Úvaha na zrušení výpovědi nepřipadá v úvahu,“ řekl Deníku už v úterý náměstek primátora Jan Smutný. Podle něho dostal ředitel výpověď na základě novely školského zákona u příležitosti jeho 65. narozenin.

Opozice rozhodnutí rady města ostře zkritizovala. „Podle mě pan ředitel Ulrich dokázal zachránit 5. ZŠ proti vůli vedení města. Rada se mu proto pomstila odvoláním z funkce,“ řekl novinářům zastupitel Robin Povšík.

Rodiče jsou naštvaní a zavalili redakci Deníku ostrými reakcemi. „Na tuto školu jsou neustále nějaké útoky. Když se ji městu nepodařilo zničit, tak se alespoň zbaví ředitele. Dají sem někoho nového, komu se její likvidace jistě povede. Potřebují sem nasadit někoho, kdo jim bude přikyvovat,“ řekla například paní Hana, která odmítla zveřejnit příjmení. Redakce Deníku jej ale zná. Reakce další nejméně dvacítky rodičů byly podobné.

Město to ovšem ostřed odmítá! „Nic jiného za odvoláním pana ředitele není. Rozhodně to není kvůli kritice. S panem ředitelem jsme široce diskutovali už od roku 2007 o jeho odchodu do důchodu,“ dodal Smutný.

Ředitel Ulrich uvedl, že jeho odchod je nyní nevhodný především kvůli nedávnému startu nového školního konceptu výuky a také kvůli plánu na obsazení postu zástupce ředitele. „Navrhoval jsem, že odejdu na konci příštího školního roku. Nechtěli to slyšet,“ uzavřel ředitel.