Dlouhotrvající déšť a teploty v plusových hodnotách. Právě to mohloza zvýšení hladin řek a říček na Mladoboleslavsku v noci na Štědrý den. Pod vodou se ocitla louka kolem říčky Klenice u městského koupaliště v Jičínské ulici. Železný mostek zatím uzavřen pro pěší být nemusel. "Strážníci provádí pravidelnou kontrolu výšky hladiny řeky," uvedl ředitel Městské policie Mladá Boleslav Tomáš Kypta.

Problémybyly také na silnicích. Příkopy u komunikacíbyly totiž mnohdy plné. Z polí do nich stékalo obrovské množství vody. Podobně je tomu například na silnici z Mladé Boleslavi do Jemníků. Problém je ale také na silnici z Dobrovice na Sýčinu. Zde se na silnici nachází velká kaluž dlouhá několik metrů, a to v celé šířce vozovky. Podobná situace je i na některých místech rychlostní komunikace R10. V sobotu dopoledne už ale většina příkopů byla prázdná, či jen s malými zamrzlými lagunami.

Řeka Jizera v Bakově nad Jizerou kulminovala v sobotu brzy ráno. Současná předpověď předpokládá už jen její pozvolné klesání. Pomalu klesá i Klenice v Sukoradech, Řepově i Židněvsi. Vidět zde je uleželá tráva po toku vody. V Židněvsi se voda tradičně dostala na pole a fotbalové hřiště. Právě tam také voda zamrzla.

V sobotu hlásí Mladoboleslavsko sníh na silnicích a ledovku. Na některých místech musí řidiči počítat i se sněhovými jazyky, a to na otevřených komunikacích. Problém můžete očekávat i na některých místech rychlostní komunikace R10. Silničáři jsou v pohotovosti.