Pořádné komplikace čekaly ve čtvrtek ráno na cestující, mířící na hlavní vlakové nádraží v Mladé Boleslavi. Kolem půlnoci tam vykolejil nákladní vlak a zastavil tak veškerou dopravu.

Souprava zůstala stát mezi stanicemi město a hlavní nádraží, poblíž vývojového střediska Česana.
Jak k nehodě řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal vykolejil pátý a osmý vůz soupravy. Nehoda se stala v místě, kde je zavedena pomalá rychlost deset kilometrů v hodině.

„Pravděpodobnou příčinou nehody byl stav kolejí. Kolejnice byly patrně křivé. Inspektoři budou dále zjišťovat, jestli nerovnost kolejí souvisí se stavebními pracemi, které se tam dělají,“ řekl Drápal s tím, že škoda je předběžně odhadnuta na dvě desítky tisíc korun.

Na místě zasahovali drážní hasiči a samozřejmě i těžká technika, pomocí níž se podařilo dostat těžké vagony zpět na koleje.

Podle sdělení tiskové mluvčí Českých drah Kateřiny Šubové nebyl při železniční nehodě nikdo zraněn a dráhy ihned zavedly náhradní autobusovou dopravu.

Nejdelší výluka ovšem postihla všechny osobní vlaky v úseku Mladá Boleslav hlavní nádraží a Mladá Boleslav město. Vlaky na trase mezi hlavním nádražím a stanicí Mladá Boleslav město podle sdělení tiskové mluvčí Českých drah nejezdily až do odpoledních hodin.

Omezení se ale nevyhnuly ani rychlíky z Mladé Boleslavi do Mnichova Hradiště, kde také musely dopoledne jezdit náhradní autobusy.

Dálková trať, kudy jezdí rychlíky směrem na Turnov, byla podle Šubové zprovozněna před 12 hodinou. Noční nehoda omezila přibližně 50 spojů.